Skocz do zawartości

Przezroczyste butelki


JakubS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje rozpoczecie przygody z domowym piwowarstwem i na razie jestem na etapie kompletowania sprzetu.

 

Mam pytanie dotyczace butelek. Czy kolor butelki (zielony/brazowy) ma na cos wplyw?

Czy mozna np. przelewac piwo do szklanych, przezroczystych butelek z zamknieciem patentowym, takich jak np. te: http://bit.ly/ayMo4S ?

 

Pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelka może być i niebieska, chodzi o negatywny wpływ promieni słonecznych na piwo.

Możesz wg mnie użyć takich butelek (o ile wytrzymają ciśnienie), jeśli będą stały w zaciemnieniu, bez dostępu światła.

Zorientuj się jednak, czy wytrzymają ciśnienie, bo cena nie jest zbyt niska... Może lepiej zwykłe butelki, albo kupować piwka w butelce z krachlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelke mialem w rece i wydaje sie dosyc solidna.

Sam chetniej bym kupil kilka kartonow butelek z oferty BA ale boje sie, ze nie przetrwaja transportu za granice :beer:

 

Wyglada na to, ze pozostaje mi 'zbieractwo'. Moze to i dobrze, parapetowke bede niedlugo robic wiec pewnie

kilka skrzynek sie uzbiera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głównie brązowych i zielonych butelek. Z tym, że piwo u mnie stoi w zamkniętej, zaciemnionej piwnicy więc mam pewność, że słońce mu nie zaszkodzi. Jeśli nie masz warunków "wolnych od słońca" lepiej nie używaj zielonych i białych butelek. Ja osobiście do rozlewu każdej warki używam jednej białej butelki aby lepiej widzieć jak się piwo klaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

 

Udalo mi sie znalezc na miejscu fajne butelki w dosyc dobrej cenie i chyba sie na nie zdecyduje.

Z opisu producenta wynika, iz sa idealne dla domowych piwowarow

 

http://bit.ly/ddyWaB

 

Pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JakubS:

mieszkasz w Dublinie, a przecież w Irlandii nikt nie zbiera ani nie oddaje butelek

idź do najbliższego pubu gdzie oprócz piwa lanego mają butelkowe i poproś o puste butelki

myślę że oddadzą z pocałowaniem ręki

Pozdrawiam Pana z Eire (mieszkałem w Limerick :okey: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rex5555 - o tym nie pomyslalem.

 

coder - nad tym sie tez wlasnie zastanawialem, jak to bedzie z dezynfekcja. Mowi sie trudno i zyje dalej. Zreszta liczy sie smak a nie opakowanie :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.