Skocz do zawartości

Problem przy kapslowaniu eterną


Spiewaczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis przy kapslowaniu swojej 12 warki wystapil yaki problem.

Opisze po krutce.

Znajomi przyniósł po piwku pilsner urquell. Butelki zostały, ladnie je oplukalem. Przyszedl dzien butelkowania i juz troche zabutelkowalem i pierwsza butelka po pilsner urquell.

A tu problem cos nie idzie. Cos opiera i nagle bach. Kapsel pogiety zeskoczyl razem z kierownicą.

No to daje nowy kapsel , kapsluje siły uzywam wiecej a tu trach. Szyjka urwana.

Po tym wszystkim wyrzucilem od razuvwszystkie butelki pilsner urquell i chcem zakapslowac normalne a tu mi krzywo kapsluje. Kapsel sie kreci wkoło, tak jakby nie dociskal. Patrze na kapslownice a tu ona taka jak na zdjeciach . Krzywo sie sklada i jakas dziwna.

 

I trraz pytanie czy komus sie tez tak stało. Czy mial podobny problem . Czy jakps sie davto naprawiać? Co dalej?

Pozdrawiam Was. ' 66772651eba7f1dbbe5a8c7f4dbcae5a.jpgfe84add07ee7c80c49bf56e8ff5798a3.jpgc316edd3fd08dbe3e0d5b267cd59f78a.jpg38d2ead4cdb854a4a6ecca17373d389d.jpgd5cad9a00c60ca835d90ea7759da2049.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stołowa to przeskok epokowy w łatwości kapslowania - polecam.

Zwróć uwagę na kształt szyjki może jest inny niż standardowej butelki - ja na przykład unikałem butelek od tyskiego bo miały wysoką szyjkę pod rantem na który nachodzi kapsel i moja kapslownica ręczna ich nie ogarniała i właśnie miałem wrażenie jakby chciała urwać szyjkę i chrupała też bardzo przy próbie kapslowania.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się lekko naprostowac to ci skrzywilem. Udało się też delikatnie poinformować przedostatnia Warke. Został tylko wietbier na cichej, ale już będę chyba musiał zakupić jakąś inną kapslownice. Ta się wycina w tym miejscu co wcześniej.
Jakie stołowe polecacie ? Jakie macie ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Od ostatniego czasu (3-5 warek) mam problem z kapslowaniem standardowych butelek np. Okocim, Żywiec itd. Kapslownica przechyla się na boki i zeskakuje z szyjki. Chyba jedna strona jest trochę wyżej 1-2 mm. Czyli by poprawnie zamknąć butelkę muszę ją obracać i kapslować by chwyciło ze wszystkich stron i potem jeszcze spróbować przekręcić kapsel. Co jest trochę uciążliwe. Przy butelkach z wysokim kołnierzem (Vichy) nie ma problemu. 

 

Co teraz kupić? Grettę przerabiałem. Kiedyś zaczęła urywać szyjki. Prawdę mówiąc Grettą zabutelkowałem chyba z 3x więcej butelek niż Eterną.

 

Zastanawiałem się nad stołową tylko obawiam się czegoś takiego jak z Breaking Bad. Jak przy butelkowaniu rozwaliło butelkę.

Mam różnej wysokości butelki chciałbym uniknąć częstych regulacji kapslownicy. Kapsluję na stole. dobrze by było gdyby była stabilna i nie trzeba było przykręcać jej do stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rageofhonor napisał:

Podepnę się pod temat. Od ostatniego czasu (3-5 warek) mam problem z kapslowaniem standardowych butelek np. Okocim, Żywiec itd. Kapslownica przechyla się na boki i zeskakuje z szyjki. Chyba jedna strona jest trochę wyżej 1-2 mm. Czyli by poprawnie zamknąć butelkę muszę ją obracać i kapslować by chwyciło ze wszystkich stron i potem jeszcze spróbować przekręcić kapsel. Co jest trochę uciążliwe. Przy butelkach z wysokim kołnierzem (Vichy) nie ma problemu. 

 

Co teraz kupić? Grettę przerabiałem. Kiedyś zaczęła urywać szyjki. Prawdę mówiąc Grettą zabutelkowałem chyba z 3x więcej butelek niż Eterną. 

  

Zastanawiałem się nad stołową tylko obawiam się czegoś takiego jak z Breaking Bad. Jak przy butelkowaniu rozwaliło butelkę. 

Mam różnej wysokości butelki chciałbym uniknąć częstych regulacji kapslownicy. Kapsluję na stole. dobrze by było gdyby była stabilna i nie trzeba było przykręcać jej do stołu. 

 

Grifo HD. Nie ma problemu z różną wysokością butelek, różnymi kołnierzami. Żeby rozwalić butelkę musiałbyś się naprawdę mocno postarać :D

Z wad w stosunku do ręcznych to chyba tylko rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Od ostatniego czasu (3-5 warek) mam problem z kapslowaniem standardowych butelek np. Okocim, Żywiec itd. Kapslownica przechyla się na boki i zeskakuje z szyjki. Chyba jedna strona jest trochę wyżej 1-2 mm. Czyli by poprawnie zamknąć butelkę muszę ją obracać i kapslować by chwyciło ze wszystkich stron i potem jeszcze spróbować przekręcić kapsel. Co jest trochę uciążliwe. Przy butelkach z wysokim kołnierzem (Vichy) nie ma problemu. 
 
Co teraz kupić? Grettę przerabiałem. Kiedyś zaczęła urywać szyjki. Prawdę mówiąc Grettą zabutelkowałem chyba z 3x więcej butelek niż Eterną.
 
Zastanawiałem się nad stołową tylko obawiam się czegoś takiego jak z Breaking Bad. Jak przy butelkowaniu rozwaliło butelkę.
Mam różnej wysokości butelki chciałbym uniknąć częstych regulacji kapslownicy. Kapsluję na stole. dobrze by było gdyby była stabilna i nie trzeba było przykręcać jej do stołu.
Ten sam problem mam. Albo będę przErabiać eterne na stołowa (znalazłem statyw od wiertarki) albo kupię już stołową i chyba będzie to grifo hd

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.