Skocz do zawartości

Pytanie o butelki


jkot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tym poparzeniem to moze lekko przesadzilem, ale dostalem takich czerwonych plam i skora mi sie zaczela luszczyc. A ta cholena chemia na jednych dziala tak , na drugich inaczej. Bo skad alergie, i inne chorobska tzw. cywilizacyjne. quhcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kompanow do "prob produkcyjnych" dostalem sporo roznych 0.5 butelek po piwie w roznych kolorach. Zapakowalem ten caly badziew do skrzynek, pare piw domowych do reklamowki, do hurtowni i bez problemu wymienilem na czysciutkie. A nie umiejetne uzywanie piro i poparzylem sobie rece. quhcik

 

 

 

nie nazywałbym tego oparzeniami, ale nie ty jeden masz taką reakcję na piro (może alergia?), mi też wychodzą na rękach czerwone plamy

 

polecam używanie gumowych rękawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dzis wykonalem rzecz, wielka i czysta.Umylem 180 butelek zdarlem naklejki, dezynfekcja. Pare butelem 0.6, i przy okazji kaplem sie dlaczego ich nie lubie. Po prostu nie ma kufli 0.6 do ktorych by ono weszlo na raz. quhcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma kufli 0.6 do ktorych by ono weszlo na raz. quhcik

0,6 litra

i ewentualnie coby pianka weszła ;)

ja ich nie używam z innego powodu - kiepsko wchodzą do kratek (a w zasadzie to wogóle)

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy takie butelki trzeba przechowywać w kartonach albo skrzynkach z warzywniaka :D

 

a do spożycia zawartości brać dwie szklanki 0,33l i zapraszać kolegę :beer::beer:

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się "obiło o oczy" gdzieś tu na forum, że butelki 0,6L ładnie wchodzą do skrzynek po tanich winach. Kiedyś jak szukałem po sklepach osiedlowych normalnych skrzynek, to w jednym chcieli mi oddać te po winach za darmo bo wychodzą już z użycia. Może warto popytać w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie otwierać nowego tematu zapytam w tym wątku. jakie zwrotne butelki 0,5L polecacie pod kątem kapslowania gretą. ew które polecacie bo są ładne :)

 

czeka mnie przegląd butelek na skupie i dobrze byłoby wiedzieć czego ew. szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie otwierać nowego tematu zapytam w tym wątku. jakie zwrotne butelki 0,5L polecacie pod kątem kapslowania gretą. ew które polecacie bo są ładne :)

 

czeka mnie przegląd butelek na skupie i dobrze byłoby wiedzieć czego ew. szukać.

Polecam te z wysokim kołnierzem (mają je np. Tyskie Klasyczne czy Książęce), bardzo wygodnie "wskakują" przy kapslowaniu gretą, nie trzeba dociskać nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabutelkowałm moje browarki w butelki po Miłosławie. Są identyczne jak te które mozna kupić w Biowinie a tam walą cenę że włos się na głowie jeży. Mam teraz nastawione 3 warki więc zapewne odwiedzę skup butelek gdzie poszukam odpowiednich. Lubie piwo ale 120 piw w 2 tygodnie nie wypije :D nie mam 19 tu lat :P Zależy mi żeby były wszystkie takie same bądź by każda odmiana piwka była w innych butelkach. Posiadam jeszcze ok 15 butelek z korkiem na takim klipsie jak Grolsh w tym jedna 3l po piwie Ritter. Uszczelki zdrowe więc jestem dobrej myśli. Pozdrawiam.

Edytowane przez Góralczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko i wyłącznie wysoki kołnierz, tyle że taki kołnierz mają zazwyczaj niezwrotne NRW. Na pewno zwrotne bączki 0,33 mają taki kołnierz

Długie szyjki i wysoki kołnierz mają też butelki po bardzo tanim piwie Hoff czy jakoś tak. Dostać je można w sieci sklepów Eko. Piwo niedobre, polecam odkupić same butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.