Skocz do zawartości

Pytanie o butelki


jkot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar po raz pierwszy nawarzyć piwka.

Na początku postanowiłem pozbierać butelki. Mam juz ponad 50 butelek ale dręczy mnie jeden szczegół. Wszystkie butelki mam po piwie Carlsberg. Te butelki mają taki gwint co umożliwia odkręcanie kapsla.

I tu jest moje pytanie, czy kapslownica poradzi sobie z zakapslowaniem takiej butelki? Jakie wybrać kapsle - twarde czy miękkie?

POzdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar po raz pierwszy nawarzyć piwka.

Na początku postanowiłem pozbierać butelki. Mam juz ponad 50 butelek ale dręczy mnie jeden szczegół. Wszystkie butelki mam po piwie Carlsberg. Te butelki mają taki gwint co umożliwia odkręcanie kapsla.

I tu jest moje pytanie, czy kapslownica poradzi sobie z zakapslowaniem takiej butelki? Jakie wybrać kapsle - twarde czy miękkie?

POzdrawiam

Jacek

Jak już to miękkie. No i powinna sobie z nimi poradzić kasplownica stołowa. Greta może kruszyć kołnierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapslownicy jeszcze nie posiadam a miałem zamiar właśnie kupić gretę.

Z Gretą uważaj, moja nie daje rady zakapslować zwykłej butelki zwrotnej. Ma tak od nowości czyli zużycie nie wchodzi w grę.

Stołowa radzi sobie ze wszystkimi bez problemu. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie bo butelki możesz kupić nawet w osiedlowym sklepie. Przygotuj się jedynie na dziwne spojrzenia jak powiesz o co chodzi :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej te Carlsbergowskie butelki. Jak nie szkoda wydać Ci tyle kasy na sprzęt do warzenia, to zainwestuj w dobre butelki - ja na skupie 2 skrzynki butelek kupiłem za 18 zł. Zwróć uwagę na kołnierz - przy kapslownicy stołowej nie ma znaczenia czy bierzesz butelki z wysokim czy niskim kołnierzem, przy ręcznej zdecydowanie łatwiej kapsluje się te z wysokim kołnierzem (np. NRW - Browar Amber w nie leje swoje dobre wyroby)

 

Poza tym butelki z Carlsberga są zapewne zielone - a to źle, przepuszczają więcej światła niż brązowe a światło szkodzi piwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ręcznej zdecydowanie łatwiej kapsluje się te z wysokim kołnierzem (np. NRW - Browar Amber w nie leje swoje dobre wyroby)

A to nie jest dokładnie odwrotnie? Bo moją gretą te butelki kapsule się właśnie dużo mniej wygodnie. Używam ich tylko jak już tych z niskim kołnierzem mi zabraknie. Co się zdarza często bo akurat produkty Ambera sobie cenię :okey:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja GRETA zakapslowała już 170 warek i jest nadal sprawna. Ale większość butelek mam z niskim kołnierzem. Moja Greta też sobie radzi z wysokim kołnierzem, ale wtedy jest mocno przeciążona. Z wysokim kołnierzem kapsluję ostatnio tylko stołową. Zakręcane kapslowałem na próbę GRETA, trzymały, ale wolę nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest dokładnie odwrotnie? Bo moją gretą te butelki kapsule się właśnie dużo mniej wygodnie. Używam ich tylko jak już tych z niskim kołnierzem mi zabraknie. Co się zdarza często bo akurat produkty Ambera sobie cenię :).

Greta Grecie nie równa - mam dostęp do dwóch takich (na "oko" wyglądają identycznie) i jedna kapsluje wszystko jak leci a druga tylko te z wysokim kołnierzem (NRW). Wniosek - nie wiesz na co trafisz. Stołowa kapslownica chyba pewniejsza.

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się jedynie na dziwne spojrzenia jak powiesz o co chodzi :tort:

Hehe - a żebyś wiedział jaką minę zrobiła babka kiedy przyszedłem wymienić puste butelki po Lechu na puste butelki po Specjalu i Warce :beer: Chciałem mieć po prostu wszystkie jednakowe :beer: Babka myślała, że jestem jakiś psychol :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - a żebyś wiedział jaką minę zrobiła babka kiedy przyszedłem wymienić puste butelki po Lechu na puste butelki po Specjalu i Warce :tort: Chciałem mieć po prostu wszystkie jednakowe :beer: Babka myślała, że jestem jakiś psychol :tort:

Tego jeszcze nie próbowałem ale... :beer:

Myślę żeby wymienić skrzynki żeby wszystkie były jednakowe bo ten misz-masz co mam mnie drażni także znów panie mogą się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uzbierałem jakieś 35 butelek zwrotnych - po Lechu, Tatrze i Wojaku. Wszystkie mają krótką szyjkę - czy w przypadku gdyby moja GRETA ich nie kapslowała nie będzie problemu z wymianą na butelki z wysoką szyjką - i w ogole jakie piwa mają takie butelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja Gretą kapsluję jak leci - zwrotne po Lechu, Żywcu, Tyskim, Piaście, niezwrotne po Budwesierze (w Lidlu była promocja, piwko po 2,20 pakowane po 20 szt w kartonie - jechaliśmy na wyjazd więc 3 kartony akurat weszły do auta), niezwrotne po Perłach i wszystkich innych...

 

Nawet bączki od Noteckiego/Gniewosza oraz takie fajne 0,33 do których leje Jagiełło - wszystko przechodzi przez Gretę.

 

Kumpel miał za to z nią problemy, ale rozwiązanie przyszło samo - trochę przesadzał z naciskiem i prędkością. Greta po prostu lubi delikatność i spokój :)

 

 

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał za to z nią problemy, ale rozwiązanie przyszło samo - trochę przesadzał z naciskiem i prędkością. Greta po prostu lubi delikatność i spokój :)

Może trafiła Ci się dobra Greta.

Ja swoją staram się kapslować bardzo delikatnie i ostrożnie. Skutek jest taki że zakapslowanie 40 butelek zajęło mi godzinę (samo kapslowanie, bez rozlewu) a mimo to 3 szyjki utrącone.

A to była dopiero 7 warka zakapslowana.

 

W związku z tym postanowiłem nie czekać, wyskrobać skądś pieniądze i przesiąść się na Grifo HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.