Skocz do zawartości

Pytanie o butelki


jkot

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytam to "nie używamy" butelek bez zwrotnych, takich to mógłbym nanieść z osiedlowych pojemników na szkło.

 

Używam butelki bezzwrotne po Pincie, Alebrowarze, łomży, Corneliusie itp. Są one tak samo dobre jak i zwrotne, do tej pory żadna mi nie wybuchła, nie pękła. Wystrzegam się tylko butelek po Krajanie bo są masakrycznie cienkie i też radzę je omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezzwrotne mają często cieńsze szkło, ale z powodzeniem można ich używać, u mnie połowa butelek to bezzwrotne (Pinta, AleBrowar, Sulimar, Obołoń itp.)

 

Co do kapslownicy to warto zainwestować w Grifo HD, duży komfort w porównaniu z Gretą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki nie zwrotne bynajmniej te które wcześniej nazbierałem.

 

Litości!

bynajmniejprzynajmniej

 

Butelki z PINTY, AleBrowaru, czy Corneliusów jak na razie sprawdzają się bardzo dobrze i dotychczas nie miałem z nimi żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko i wyłącznie wysoki kołnierz, tyle że taki kołnierz mają zazwyczaj niezwrotne NRW. Na pewno zwrotne bączki 0,33 mają taki kołnierz

No nie wiem, różnie to z Gretą bywa - moja bardzo kiepsko sobie radziła z wysokim kołnierzem.

 

EDIT: moim zdaniem NRW to zdecydowanie najładniejsze butelki z półlitrowych :)

Edytowane przez Scovron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie zlalem do bezwrotnych (roznych) zakapslowalo sie niezle. Tak na oko te z zywca (z wytlaczanym wzorem)wg.mnie wygladaja najsolidniej. Tylko ten pieprzony brak skrzynek, bo pokale 0.6 na allegro juz znalazlem. quhcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literackie może nie, trzynastozgłoskowcem nikt Ci pisać nie każe, ale jak każdy będzie pisał losowo wybrane słowa zamiast właściwych to daleko ten kraj nie zajedzie :/

Już zbyt wielu rzeczy nie da czytać - no ale widocznie autorom nikt uwagi nie zwracał bo 'mniej więcej' można było zrozumieć i tak zostało...

Edytowane przez Marcin_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie pominąć ?

Nie

 

Aż tak to boli

Tak

 

co to forum literackie ?

Bynajmniej :)

 

A Co wy tacy nadgorliwi, skoro się ktoś pomylił ale wiecie o co chodzi to poco zwracacie uwagę ?

Równie dobrze można by nie zwracać uwagi gdy ktoś pisze "ważyć" zamiast "warzyć, czy "brzęczka" zamiast "brzeczka"...

Na razie wiadomo o co chodzi, ale jeśli każdy będzie stosował językowy freestyle to wcale tak łatwo nie będzie. W końcu warząc piwo też nie chodzi tylko o to by było wiadomo o co chodzi i piwo dało się wypić, lecz by było jak najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to "nie używamy" butelek bez zwrotnych, takich to mógłbym nanieść z osiedlowych pojemników na szkło.

O tym czy butelka jest zwrotna czy bezwrotna często decydują względy handlowe - czasami pewne piwa są w butelce bezzwrotnej, a inne piwo, w takiej samej butelce, jest z kaucją. Ja używam wszystkich oprócz butelek twist-off (choć mam kilka takich - da się je zakapslować kapslownicą stołową ) i butelek przezroczystych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część butelek bezzwrotnych ma bardzo cienkie szkło a do tego krótki kołnierz o bardzo malutkim rancie. Choć fakt część bezzwrotnych jest całkiem ok np po Łomży (NRW)

 

Jak nie przegazujesz piwa to i cienkie szkło wytrzyma. Jak przegazujesz to i grube rozerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapslownica GRETA nie zakapsluje tych butelek. Jedyne wyjscie to zakrecenie ich oryginalnymi kapslami. :lol:

 

Bzdura. Wystarczy być ostrożnym, z powodzeniem kapsluję butelki po Carlsbergu Gretą.

 

Co do samej Grety - Nie mogę na nią narzekać, u mnie radzi sobie ze wszystkimi butelkami bez najmniejszego problemu. Sądzę, że Greta Grecie nierówna, jak już ktoś w tym temacie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.