Skocz do zawartości

Pytanie o butelki


jkot

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.... ja swój limit PIRO już wypiłem, więc w butelkach nie chcę :D

 

A te doznania smakowe pozostawię już młodszym... chociaż nie wiem, czy teraz kupi się perełki w stylu Tur Wzmocniony, Wiśniowy Sad, Oddech Traktorzysty czy Zemstę Teściowej....

 

Eh, łezka się kręci...

 

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz chyba wszystkie butelki plastikowe są zrobione tworzywa typu PET, więc niskie stężenie alkoholu pewnie wytrzymają

chodziło mi o takie szklane butelki co się kiedyś piło, bo znalazłem 2 skrzynki i nie o stężenie alk tylko nagazowanie;):smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz chyba wszystkie butelki plastikowe są zrobione tworzywa typu PET, więc niskie stężenie alkoholu pewnie wytrzymają

chodziło mi o takie szklane butelki co się kiedyś piło, bo znalazłem 2 skrzynki i nie o stężenie alk tylko nagazowanie;):smilies:

jeśli chodzi o takie to powiem ci że sam ze trzy takie jutro zaleję więc się okaże czy wytrzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

butelkuje ktoś w butelki po nałęczowiance lub oranżadzie 0,33 litra?

wytrzymają 2,5-3 vol?

Powinny wytrzymać bez problemów, w końcu oranżada też była gazowana :smilies:

Jedyne co to więcej roboty z rozlewaniem (30 a nie 20 butelek na 10 litrów) i trzeba zabezpieczać przed światłem jeśli są białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie leje do czego popadnie kupuje w sklepie puste butelki plus skrzynka za 15 zł.Na Allegro jeden cwaniak chciał 12 zł za skrzynkę bez butelek.Skocz do paru sklepów i popytaj,warto zainwestować butelki stoją w skrzynkach nic się nie przewraca inwestycja na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

butelkuje ktoś w butelki po nałęczowiance lub oranżadzie 0,33 litra?

wytrzymają 2,5-3 vol?

Jesienią zabutelkowałem cydr do starych butelek 0,33 po ustroniance , o ile dobrze pamiętam. Cydr lekko się przegazował ale butelki są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali poprzednicy - butelki po oranżadzie się nadają (w końcu oranżady też są gazowane) i kilku je używa.

Ale kup w zwykłym sklepie/hurtowni dwie skrzynki z pustymi butelkami po piwie (15zł/skrzynka z but.).

Łatwe składowanie/przenoszenie- wygoda ! Ja polecam skrzynki po Żywcu (te czarne z żółtym logo lub te czerwone) mają pełne ścianki boczne bez otworów i doskonale chronią piwo przed dostępem światła (ważne przy dłuższym składowaniu/leżakowaniu - pomimo tego, że butelki brązowe i tak dobrze chronią piwo przed światłem). Facet nawet nic nie mówił (w hurtowni) jak przebierałem by nie brać tych zarysowanych/poobcieranych butelek tylko same ładne :smilies:

Ja warki leję mniej więcej po połowie do butelek 0,5 i 0,33 (czasem ma się ochotę na małe piwo).

Wychodzi skrzynka but. 0,33 i skrzynka + kilka butelek 0,5.

I jeszcze jedno - jak te butelki po oranżadzie masz białe (przeźroczyste szkło) to w skrzynkę na boki i górę włóż tektury by piwo potem stało w ciemnym. Światło mu zaszkodzi - brązowe butelki chronią zawartość przed światłem (choć ja i tak mam dodatkowo skrzynki z pełnymi ściankami) a białe szkło jest całkowicie przepuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Łodzi za 30 butelek 0.33 w skrzynce zapłaciłem 19zł. Co prawda trochę postały i wymagają gruntownego mycia, ale w końcu mam 30 identycznych buteleczek.

Co do skrzynek - ja na wysokie butelki (0.5l) będę szukał takich po Reedsie - logo jest naklejane na jakimś papierze, więc łatwo się bo pozbyć. Zostanie miejsce na logo mojego browaru (o ile kiedyś doczeka się on logo, albo chociaż nazwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja notomiast zrobiłem stołową z wyciskarki do soków - bratowa odgruzowywała kuchnie i wypatrzyłem ;-) piękna wyciskarka stołowa - pojutrze będzie kapslowała pierwszą moją warke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/butelka-1l-costolata-3szt-zamkniecie-hermet-i1710540447.html polecam niedawno taką samą lecz 2l otworzyłem piwo.Genialnie nagazowane,a jest taki myk ze uszczelki sa wprasowane w paląk wiec nietrzeba dokupowac prędko uszczelek,bo po otwarciu uszczelka wraca na swoje miejsce.Jak dlamnie na poczatek drogi wydatek ale oplacalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/butelka-1l-costolata-3szt-zamkniecie-hermet-i1710540447.html polecam niedawno taką samą lecz 2l otworzyłem piwo.Genialnie nagazowane,a jest taki myk ze uszczelki sa wprasowane w paląk wiec nietrzeba dokupowac prędko uszczelek,bo po otwarciu uszczelka wraca na swoje miejsce.Jak dlamnie na poczatek drogi wydatek ale oplacalny.

Ale ta butelka jest z białego szkła, nie nadaje sie do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest biała,i dlatego trzymam je w piwnicy lub w szawce,wiec niejest narażona na żadne swiatło.Są ciemniejsze ale sa drozsze wiec mysle po co przepłacac jak i tak na słoncu piwa nietrzymie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/butelka-1l-costolata-3szt-zamkniecie-hermet-i1710540447.html polecam niedawno taką samą lecz 2l otworzyłem piwo.Genialnie nagazowane,a jest taki myk ze uszczelki sa wprasowane w paląk wiec nietrzeba dokupowac prędko uszczelek,bo po otwarciu uszczelka wraca na swoje miejsce.Jak dlamnie na poczatek drogi wydatek ale oplacalny.

Nie szkoda Ci pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15 złotych mam skrzynkę z 20 butelkami dogadałem się ze sprzedawcą i tam kupuje.Na aukcji Allegro 3 butelki w cenie 10,29 łączna pojemność 3 litry.Ja za 15 złotych mam 20 butelek ( +skrzynka ) łączna pojemność 10 litrów.Zeny wlać 10 litrów piwa musisz kupić 10 litrowych butelek a to kosztuje 34,30 zł.Ja za taką kasę mam dwie skrzynki z butelkami naleje 20 litrów piwa a w kieszeni zostaje mi jeszcze 4,30 zł. Jak widać nie zrobiłeś na tym najlepszego interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze z patentowym zamknieciem?Wiec tak pogadamy za 2,3lata bo spokojnie tyle moga wytrzymac te krachle.wiec ja kupie 10 krachli po 70gr(takie sa ceny w necie tego)wiec wydatek 7zl ty bedziesz musial kupic 20 krachli wydatek 14zl.Jak widać nie zrobisz na tym najlepszego interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Wczoraj przy okazji oglądania meczu w kanjpe udało mi się dogadać z właścicielem, żeby zostawiał dla mnie bezzwrotne butelki. Z tego co widziałem to z bezzwrotnych miał tylko zielone butelki po Perle i Łomży zdaje się. Czy przy przechowywaniu w ciemnej piwnicy, nałożeniu kartonu, czy jakiegoś okrycia na skrzynki odcinając dopływ światła istnieje ryzyko przywitania się ze skunksem? ;) czy jakieś inne niepożądane efekty w związku z zieloną barwą butelek? Ktoś miał jakieś niepzyjemne przygody z tym związane? Nie ukrywam, że w związku z umiarkowanym spożyciem i dość dużą produkcją butelek brakuje notorycznie i taka pokaźna dostawa butelek byłaby bardzo dużym uproszczeniem :) Butelkowałem już piwo w zielone butelki, ale byly to pojedyńcze sztuki (nic niepożądanego nie wystąpiło), a nie chciałbym wylewać całej warki z powodu zielonego szkła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonych butelek mam około 70 , w tym 40 po grolschu z zamknięciem patentowym . Używam ich z powodzeniem , a teraz czeka na umycie jakieś 100 butelek po perle i nie zawaham się ich użyć :) Kwestia trzymania ich w ciemnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone butelki nie szkodzą piwu , szkodzi mu światło. A zielone butelki przepuszczają go więcej. Zwróc uwagę jak przechowywane są piwa w sklepach.

 

Przypuszczam że pewnie większość konsumentów nie rozpozna że piwo jest utlenione. A zielona butelka poprawia sprzedaż w określonej grupie odbiorców.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że chodzi o przepuszczalność światła, ale że chodzi o jakąś część konsumentów - to ciekawe. Np Perła Export jest w zielonych butelkach czyli wydawało by się takie lepsze piwo. Z drugiej strony zdaje się Łomża też część piwa ma w zielonych, a mi zawsze się zdawało, że to mały browar dla koneserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.