Jump to content

Recommended Posts

Ja też używam krachlowych i co prawda nie chcę sprzedać, lecz wspomnieć jak zebrałem ich już dobrze ponad 70.

Pierwotnie myślałem o kupnie nowych w internetowych sklepach, ale miałem obawy czy dobra jakość, czy korzystna cena itp.

Ostatecznie wpadłem na pomysł, że pozyskam je kupując piwo w takich butelkach.  Kupowałem głównie piwa z Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli, które w marketach można upolować w okolicach 3,90, sporadycznie mniej. Pozyskana w ten sposób butelka (uwzględniając wypite piwo) nie była droga i dobrej jakości. Rychło jednak zauważyłem, że w nich się nie da wymieniać uszczelek! ("Zawdzięczamy" to f-mie EDARD- producentowi zamknięć z główką trwale zespoloną z uszczelką -> 60%rynku światowego.) Ostatecznie kilka razy kupiłem w Biedronce Grolscha w akcji (powtarzającej się raz po raz) 3 sztuki po... czasem 3,99, rzadziej 2,99. Zamknięcia niezłej jakości widziałem w internecie po 1,99 wiec te od Grolscha (uwzględniając znowu wypite piwo) nie są takie drogie, za to dobrej jakości (drut chyba nierdzewny, sprężysty, a główka jak większość plastik). Zielone butelki lądowały w kontenerze na szkło.

No i... się nazbierało :)

Na marginesie: Czerwona Dynia ma dobre główki porcelanowe po 1,99 (ale główka plastik po 1zł od nich ma za duży otwór ->słaby docisk uszczelki i nie kupuj zamknięć w EuroWin, bo drut b. miękki (można giąć w palcach) i główka ma za mały czubek -> przesuwa się na szyjce.

Ciekawostka: latem w Czechach kupiłem kilka butelek Bernarda - też uszczelki niewymienne, zespolone z główką.

Jeżeli masz jakieś inne sposoby na pozyskiwanie krachli to będę wdzięczny za info.

W dniu 14.06.2019 o 08:29, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Hej :)

Kupię butelki krachlowe, takie zwyczajne w kształcie, nie ozdobne.

Potrzebuje ze 20-40szt.

Najchętniej Kraków, Skawina, okolice... żeby uniknąć wysyłki.

Gdyby ktoś miał proszę o kontakt :)

Rolnik :)

Mam takie coś:

https://www.olx.pl/oferta/skrzynka-z-butelkami-od-piwa-0-5l-na-zamkniecia-palakowe-patentowe-CID767-IDBjYUZ.html

wysyłka 16pln.

Butelki po piwach niemieckich, więc pancerne :)

Edited by tomitomi13

Mogę poradzić jedynie czeską markę Bernard. Koszt butelki to 7 koron kaucji, gumki wymienne jak i korki porcelanowe. Mam ich kilka skrzynek i sobie  bardzo chwalę.

Odnośnie wytrzymałości szkła to powiem tylko, że raz zapomniałem zabrać pełnej butelki ze słońca i ciśnienie uszło  korkiem a nie rozerwało butelki, choć ze strachu zamiast otwierać to nakryłem wiadrem :).

W dniu 14.10.2019 o 16:19, Radi_wroc napisał:

Mogę poradzić jedynie czeską markę Bernard. Koszt butelki to 7 koron kaucji, gumki wymienne jak i korki porcelanowe.

Myślę, że zdążyłeś jeszcze kupić Bernarda w takich butelkach z "nieoszukanymi" zamknięciami. Ja w czerwcu tego roku kupiłem w Czechach kilka butelek Bernarda Cernego z przekonaniem, że po wypiciu będę miał butelki z zamknięciami. Nic bardziej mylnego. U nich pewnie też optymalizacja kosztów -> główka zamknięcia plastik i uszczelka trwale zespolona z główką :( Trzy razy rozlewam pod to zamknięcie, więcej nie, bo boję się o szczelność. Na dniach kupiłem piwo Fischer Tradition - to samo.

W butelkach od Bernarda zauważyłem takie miejscowe wgłębienie (osłabienie?) ścianki bocznej bliżej dna- czyżby "bezpiecznik" ciśnieniowy. Nie wiem czy to "novinka", czy wcześniej też już były te wgłębienia -> patrz foto. Czy w Twoich butelkach też to jest?

20191017_111409.jpg

20191017_111447.jpg