Skocz do zawartości

dunkelweizen na US-05


Soyero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pierwszy raz będę warzył dunkelweizena.

Kobieta mi marudzi, że robię tylko pod siebie ;) a dla niej nic. Więc myślę, że dunkelweizen zacierany na słodko będzie ok.

Nie mierzę więc w klasycznego dunkelweizena a mam gęstwę po ostatniej AIPA.

Czy jest sens na tej gęstwie uwarzyć tego dunkelweizena czy duże odfermentowanie US-05 spiepszy te piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bedzie to dunkelweizen.

 

Aby piwo mogło nazywac się weizenem musisz użyć drożdży do weizena.

Us05 nie da Ci charakterystycznych fenoli goździka i banana.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i porady. Już kupiłem zestaw na dunkela. Chciałem użyć tej gęstwy ale w razie W zakupiłem Safbrew WB-06 

i na nich zrobię dunkela. Jak starczy czasu to jak mówicie tę gęstwę użyje do APA

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, teraz pytanie o zacieranie aby wyszło w miarę słodkie

Według przepisu jest tak:

 

1. 10 min w temp 40-45*

2. 30 min w temp 63*

3. ok 20 min - negatywna próba jodowa w temp 72*

4. 75,6* koniec

 

Chmiel Lubelski 25 g na początek gotowania

-------------------------------------------------------------------------------------

Ja chcę warzyć na słodkość w ten sposób

 

1. 10 min w temp 40-45*

2. 30 min w temp 66*

3. 30 min w temp 72*

4. 75,6* koniec

 

Chmiel Lubelski 25 g w 50 min gotowania na aromat

Gotowanie 60 min

 

będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodycz odczuwana w weizenach wynika z estrów, nie zawartości cukru. Zacieranie "na słodko" to tak naprawdę zacieranie na niskie odfermentowanie, ale smakowo niewiele zmienia. Poza tym po 30 minutach w 66C robienie kolejnej przerwy w 72 ma już nikły sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co?

Zacieranie 40-45* w tym przypadku faktycznie nie ma sensu ponieważ wpływa na goździki (a według wiki przy tak, krótkim czasie i tak nie do końca wiki ) - a mnie zależy na słodyczy a nie goździkach

Czyli powiedzmy 60 min w 66* i z 10 min w 72 * dla ("poprawiają treściwość i (troszkę) słodycz piwa")?

 

Zacierać przy 62* nie chcę dlatego ponieważ "Im dłuższa przerwa, tym bardziej wytrawne (alkoholowe) piwo"

a ja nie chcę ani wytrawnego ani mocnego

Edytowane przez Soyero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że Ty sam nie wiesz co chcesz i strasznie błądzisz. 

 

Skoro chcesz dunkelweizena to chcesz goździki. To jest podstawowa składowa stylu. Inna sprawa, że drożdże Ci je wytworzą bez względu na to, czy zrobisz przerwę ferulikową, czy nie. Z nią byłoby ich trochę więcej, ale to są niuanse, które nie mają tutaj większego znaczenia. 

 

Dunkelweizen jest z zasady słodkawy w odczuciu, dzięki bananowym estrom i stosunkowo wysokiej słodowości. Ale jednocześnie nie jest słodkim ulepem, bo jest sensownie odfermentowany, mocno nagazowany i kwaskowaty, co czyni go rześkim i pijalnym, mimo wrażenia słodyczy. Jeżeli chcesz takie piwo to weź po prostu jakąś sprawdzoną recepturę i nie kombinuj. Jeżeli chcesz, żeby było bardziej słodko niż przy typowym dunkelweizenie to możesz kombinować właśnie z bardziej słodkim zacieraniem czy zwiększeniem ilości słodów karmelowych. Przy WB-06 słodszym zacieraniem sobie piwa nie zepsujesz, bo one akurat jak na drożdże weizenowe są zbyt żarłoczne. Swoją drogą to właśnie one mogą stanowić tutaj sporą przeszkodę. Chcąc zrobić słodszego weizena i pozostając przy sucharach poszedłbym w drożdże Mauribrew Weiss. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.