Jump to content
Radi_wroc

Mieszadło magnetyczne

Recommended Posts

Witam, 

Poszukuję mieszadła magnetycznego tak by bez problemu mieściła się kolba 2l.

Czy posiada ktoś takowe z LINKA lub godne polecenia tak do 150PLN. 

Nie kryję, że wolałbym z PL z fakturą, jednak nic nie mogę znaleźć -wszystko do 1000ml.

Mam te z ali, różnica w porównaniu do tych co koledzy wyżej podlinkowali to możliwość ustawienia mniejszych obrotów, np dla startera 100 ml. Tu jest jak zrobić takie samemu i po co

1 godzinę temu, Mibor napisał:

Mam te z ali, różnica w porównaniu do tych co koledzy wyżej podlinkowali to możliwość ustawienia mniejszych obrotów

Mieszadło od kolegi Mundex też ma regulowane obroty...

46 minut temu, rkkr napisał:

Mieszadło od kolegi Mundex też ma regulowane obroty... 

Ja nie twierdzę, że nie ma. Charakterystyka pracy wentylatora użyta do jego budowy porostu wymusza jakiś minimalne obroty - pewnie ok 400/min. Przy mieszadle z ali regulację mamy już od ok 100-150 obrotów/min.

Dziękuję za zainteresowanie. 

Własna konstrukcja działała od 2015 z wymianą silnika po drodze, nie jest to zły pomysł, jednak brak w nim możliwości wycentrowania tak by za jakiś czas nie trzeba znowu przy tym grzebać.

W chwili obecnej nie są to tak drogie urządzenia na nasze potrzeby bym znowu to składał.

2 godziny temu, Mibor napisał:

Mam te z ali, różnica w porównaniu do tych co koledzy wyżej podlinkowali to możliwość ustawienia mniejszych obrotów, np dla startera 100 ml. Tu jest jak zrobić takie samemu i po co

P

Napisz proszę jak długo i czy intensywnie użytkujesz mieszadło, ma jakieś mankamenty? 

Mieszadło mam jakieś 1,5 roku. Rozkręcam drożdże z soli, więc staruje od małych pojemności 100-150 ml, a potem w zależności do potrzeb 1 -1,5 l w kolbie 2 l. Zrobiłem w tym czasie 25 warek, więc takich podwójnych starterów myślę. że było ok 10-12. Żadnych problemów z mieszadłem nie ma, działa bez zastrzeżeń.