Skocz do zawartości

Rdza na śrutowniku


rafi123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chyba sobie zepsułem śrutownik. Po każdym śrutowaniu myłem go wodą, wycierałem i zostawiałem w pokoju na dzień do wyschnięcia.

Dzisiaj zauważyłem, że na tarczy korpusu pojawiła się rdza (tak mi się wydaje, może to resztki słodu z poprzedniej warki, ale nie wydaje mi się).

Czy można nim dalej śrutować? Czy może to skutkować pojawieniem się żelaza w gotowym piwie?

Od teraz będę śrutownik wycierał suchą szmatką po śrutowaniu

Dzięki za pomoc :)

 

srutownik.thumb.jpg.f1ee50eeb3ffbe08a6a1ab12788aa4ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy wszyscy w jakąś paranoję popadacie trochę rdzy to jeszcze nie koniec świata zwłaszcza na śrutowniku Po co w ogóle czyścisz śrutownik ? Co najwyżej możesz go przedmuchać sprężonym powietrzem jak masz sprężarkę ja zostawiam go do następnego śrutowania bez niczego i jakoś infekcji i żelaza nie mam w piwie

Edytowane przez Szakal75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, anmar napisał:

Weź drucianą szczotkę i wyczyść.  Nie myj śrutownika, wystarczy wyczyścić na sucho na koniec sezonu.

Dzięki !
 

14 minut temu, Szakal75 napisał:

Co Wy wszyscy w jakąś paranoję popadacie trochę rdzy to jeszcze nie koniec świata zwłaszcza na śrutowniku Po co w ogóle czyścisz śrutownik ? Co najwyżej możesz go przedmuchać sprężonym powietrzem jak masz sprężarkę ja zostawiam go do następnego śrutowania bez niczego i jakoś infekcji i żelaza nie mam w piwie

Odnośnie żelaza chodzi mi o to czy nie pojawi sie z powodu tej rdzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.