Skocz do zawartości

Dostawca surowców do browaru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję sklepu z surowcami do browaru.

Problem polega na tym, że od każdego browaru dostaję odpowiedzi w stylu.

"Nie sprzedajemy takich ilości, tylko sprzedaż detaliczna"

"Mamy tylko podstawowe słody"

"Nie mamy słodu, mamy tylko chmiel"

 

Czy jest jakiś godny polecenia sklep-hurtownia, w którym można zamówić bez problemu około tony słodów na raz? Oczywiście z pełną ofertą słodów a nie tylko z jęczmiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Brewservice, dystrybutor Bestmalza na Polskę. Cena wyższa niż w takim np. Malteurop, ale mają spory wybór słodów specjalnych. Kontakt z nimi jest średni (w sensie szybkości przepływu informacji), ale ja brałem małe ilości, typu kilka worków po 25kg. Mimo wszystko nie narzekam, co chciałem zawsze dostałem, nic nie musiałem zwracać, zwykle słód przychodził szybciej niż zdążyłem zapłacić za niego :D

Malteurop ma dobrą cenę, ale wybór ogranicza się do czterech słodów podstawowych i jednego karmelowego.

Od innych słodowni/dystrybutorów na razie większych ilości na jeden raz nie brałem (znaczy się po kilka worków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 19:57, Przemall napisał:

"Nie mamy słodu, mamy tylko chmiel"

 

Musisz straaasznie źle szukać. Ilości typu 100 czy 200 kilogramów sprzeda Ci większość sklepów detalicznych, a od tony w górę spokojnie możesz uderzać do słodowni.

I nie, nie jest bardziej ekonomicznie kupować wszystko z jednego miejsca. Takie podejście nie klei się z logiką. Najtaniej jest kupować u producentów, a nie handlarzy. A producent chmielu jest kim innym niż producent słodu ;)

Jeśli chodzi Ci o koszty transportu, to kupując u handlarza musisz pamiętać, że koszty transportu on sam już poniósł, więc przenosi je na Ciebie ;) 

Edytowane przez Czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.