Jump to content
Sign in to follow this  
Przemall

Dostawca surowców do browaru

Recommended Posts

Witam, poszukuję sklepu z surowcami do browaru.

Problem polega na tym, że od każdego browaru dostaję odpowiedzi w stylu.

"Nie sprzedajemy takich ilości, tylko sprzedaż detaliczna"

"Mamy tylko podstawowe słody"

"Nie mamy słodu, mamy tylko chmiel"

Czy jest jakiś godny polecenia sklep-hurtownia, w którym można zamówić bez problemu około tony słodów na raz? Oczywiście z pełną ofertą słodów a nie tylko z jęczmiennym.

Jest jeszcze Brewservice, dystrybutor Bestmalza na Polskę. Cena wyższa niż w takim np. Malteurop, ale mają spory wybór słodów specjalnych. Kontakt z nimi jest średni (w sensie szybkości przepływu informacji), ale ja brałem małe ilości, typu kilka worków po 25kg. Mimo wszystko nie narzekam, co chciałem zawsze dostałem, nic nie musiałem zwracać, zwykle słód przychodził szybciej niż zdążyłem zapłacić za niego :D

Malteurop ma dobrą cenę, ale wybór ogranicza się do czterech słodów podstawowych i jednego karmelowego.

Od innych słodowni/dystrybutorów na razie większych ilości na jeden raz nie brałem (znaczy się po kilka worków).

Tonę słodu to Ci sprzeda większość słodowni bezpośrednio. Ponadto na pewno Castle Malting, który ma duży wybór słodów specjalnych, nie wiem jak z Weyermannem najwyżej uderzysz do Browamatora. 

W dniu 4.06.2019 o 19:57, Przemall napisał:

"Nie mamy słodu, mamy tylko chmiel"

Musisz straaasznie źle szukać. Ilości typu 100 czy 200 kilogramów sprzeda Ci większość sklepów detalicznych, a od tony w górę spokojnie możesz uderzać do słodowni.

I nie, nie jest bardziej ekonomicznie kupować wszystko z jednego miejsca. Takie podejście nie klei się z logiką. Najtaniej jest kupować u producentów, a nie handlarzy. A producent chmielu jest kim innym niż producent słodu ;)

Jeśli chodzi Ci o koszty transportu, to kupując u handlarza musisz pamiętać, że koszty transportu on sam już poniósł, więc przenosi je na Ciebie ;) 

Edited by Czeslaw