Jump to content

[Blog Dori]Piwo Grodziskie – surowce


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

W ostatnim wpisie omówiłam historię i charakterystykę piwa grodziskiego. Teraz więc nadszedł czas, aby zająć się surowcami. Na szczęście pionierskie czasy piwowarstwa domowego minęły. Sklepy piwowarskie są bardzo dobrze zaopatrzone. Nie będziecie więc mieli problemów, jakie występowały jeszcze kilka lat temu, aby zdobyć odpowiedni słód do uwarzenia grodziskiego. Wszystko wskazuje […]

Artykuł Piwo Grodziskie – surowce pochodzi z serwisu blog.homebrewing.pl.

View the full article

Link to comment
Share on other sites

Lektura wpisów z blogu Dori to czysta przyjemność.

 

Zaciekawiło mnie że do piwa Grodziskiego powinno się używać twardej wody. Czy to jest ogólna reguła dla piw wędzonych? Mi to akurat na rękę bo w kranie płynie mi ekstremalnie twarda woda - zauważyłem że nie nadaje się ona do mocno chmielonych piw, z kolei świetnie pracuje w piwach ciemnych. Z piw Grodziskich własnej produkcji jestem zadowolony.

 

Ważna informacja o tym słodzie karmelowym. Ostatnio zamówiłem w knajpie 'Wędzone ale' z Gościszewa, które okazało się być solidnie doprawione karmelem. Nie był to grodzisz, po prostu smoked ale.  Dawno nie piłem czegoś nie tyle niesmacznego, co po prostu ohydnego.  Co innego słody palone/czekoladowe, one już fajnie grają z wędzonką.

 

Z chmieli polecam odrobinę Oktawii na smak i aromat. Wiadomo ze hurr durr niestylowe, ale jak ktoś po prostu lubi dobre piwo to będzie zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.