Skocz do zawartości

Blue AIPA - Klitoria Ternateńska


Lisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ktoś próbował zabrwić piwo na niebiesko używając Klitorii Ternateńskiej?

W całym internecie nie jestem w stanie znaleźć żadnej informacji ani przepisu dotyczącego tego kwiata.

Szczególnie jestem ciekawy ilości potrzebnej do zabarwienia piwa na mocny niebieski,oraz czy wpływa on na smak piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Voriz napisał:

Sklep piwoszarnia ma w ofercie zestaw do uwarzenia blue aipa, w skladnikach jest 25 gramów na 20 litrow

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja tylko dodam od siebie, że taka ilość w zupełności wystarcza do osiągnięcia granatowego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lisu napisał:

A co do kwestii wpływania na smak.

Wiem że robi się z niej herbatę,więc jakiś tam smaczek musi mieć. 

Czy przy takiej ilości jest to niewyczuwalne?

 

W mojej warce czuć już było posmak tego dodatku. Wyszło lekko słodkawe, z nutą herbacianą w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat. Ma ktoś jakieś doświadczenie w kwestii dodawania klitorii ternateńskiej w celu barwienia piwa na niebiesko? Lepiej dać na 5 min gotowania, whirpool czy może na ostatni dzień fermentacji?

Ilościowo planuję dać tak jak było napisane wyżej 1,25g/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 16:24, Lisu napisał:

Witam,czy ktoś próbował zabrwić piwo na niebiesko używając Klitorii Ternateńskiej?

Znam to ziółko, parzy się z tego herbaty. Ale uwaga, w kwaśnym środowisku (po dodaniu cytryny) zmienia odcień na różowy. Aby zachować niebieski kolor odczyn musi być zasadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tabelkę z odcieniami. Dobrze wiedzieć :)  Nikt nie ma doświadczenia z tym kiedy dodawać? Osobiście najbardziej skłaniam się do wrzucenia tego na ostatnie 5 min gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem do barwienia miodu w 2 wersjach - sycony (na 5') i niesycony na zimno. Kolor zdecydowanie lepszy na zimno, chociaz ze względu na to, że miód ma pH niższe od piwa, to bardziej w fiolet/róż wchodziło.

54436358_2171776302902214_76413814353617

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.