Skocz do zawartości

Zmroziłem drożdże...


Rekomendowane odpowiedzi

W której dobie fermentacji to się stało? Od jakie T zaczałeś. Jakie BLG początkowe, na ilu się zatrzymało (jeśli mierzyłeś).

Ja bym nie panikował, nie dodawał nowych drożdży a na pewno nie na zmarnowanie. Brytyjskie drożdże i w 12°C potrafią zrobić robotę.

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem BLG. Temperatura miała być 18 stopni. Po pierwszej dobie burzliwej fermentacji ładnie wszystko się robiło. Przypuszczam, że podczas drugiej doby temperaturę doprowadziłem do 12 stopni i trzy dni tak leżało i wszystko zdechło. Teraz osiągnąłem 20 stopni ale już drugi dzień nic się nie dzieje. 
Jeśli chodzi o drożdże to takie jak były załączone do brew kitu, szczerze to nie wiem jakie to dokładnie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że nic się nie dzieje? Zabujaj fermentatorem, trzymaj się tych 20, możesz nawet podnieść do 21-22. A za tydzień, czyli tak po dwóch tygodniach fermentacji zmierz blg. 12° raczej drożdżom krzywdy nie zrobiło.

 

A - jaka była temperatura w pierwszej dobie? Bo że miała być 18, nie znaczy że była.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem raz gęstwę S-23 do porteru i źle nastawiłem lodówkę - tak na 0-2oC, zorientowałem  się dopiero po ok 6 dniach, podkręciłem na 10oC i fermentacja ruszyła, piwo dało się wypić - Twoje też powinno ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 14:07, wojtasekr napisał:

Wrzuciłem raz gęstwę S-23 do porteru i źle nastawiłem lodówkę - tak na 0-2oC, zorientowałem  się dopiero po ok 6 dniach, podkręciłem na 10oC i fermentacja ruszyła, piwo dało się wypić - Twoje też powinno ruszyć

Od 3 dni mam 22 stopnie i nic nie ruszyło. Co się stanie jeśli dodam nowych drożdży np us-05 fermentisa? Tak z pół paczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymś podobnym do tego:

https://browamator.pl/areometr-uniwersalny-hobby-zakres-0-20-termom,3,21,4251
Wrzuciłem to do całości i czekałem aż ustabilizuje się stan. Nie mam cylindru do pomiaru więc najpierw myłem miernik w oxi. Wiem, że wszystko na opak robię, ale przy następnej próbię nauczę się na błędach przynajmniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogumił MC napisał:

Siemka, po kolejnym tygodniu niestety zatrzymało mi się na 3 BLG i bardzo pachnie drożdżami. Co z tym zrobić, czy rozlewać do butelek mimo dużego BLG?

 

Zapach drożdży na tym etapie to nic nadzwyczajnego. A 3blg to wcale nie taki najgorszy wynik. Ja bym butelkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.