Skocz do zawartości

Receptury z ekstraktów słodowych piw nagradzanych


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że aktualnie będę zajmował się uzupełnianiem receptur w wiki, prosiłbym o udostępnienie receptur piw z ekstraktów.

Najfajniej by było aby były to piwa nagradzane na konkursach, aczkolwiek inne ciekawe piwa również są mile widziane.

Receptury tego typu są mocno poszukiwane, dlatego z chęcią je umieszczę w jednym miejscu ,tym bardziej że dość ubogim (2 receptury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej by było aby były to piwa nagradzane na konkursach' date=' aczkolwiek inne ciekawe piwa również są mile widziane.[/quote']

oj chyba zbyt wiele ich nie ma , powiem więcej moja jeśli się nie mylę jest jedyna ;)

:)

teraz to chyba wszyscy raczej robią ze słodów na konkursy, ale może jakieś starsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa z ekstraktów można zdefioniowac w ten sposób, że nie używa się w nich słodów podstawowych, są one zastapione ekstraktem, co za tym idzie nie ma procesu zacierania.

Może wystapić natomiast zacieranie małej części słodów specjalnych, płatków itp (mini-mash), lub namoczenie słodów które nie wymagają zacierania (steeping).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to mój porter angielski odpada :P

 

PS. Ale może znajdę gdzieś jakieś pradawne receptury z mojego browaru, chociarz nie nagradzane :) .

 

PS2. Mam taką mało skomplikowaną recepturę na piwo miodowe. III miejsce w kategorii miodowych w "III Pomorskim Konkursie Piw Domowych" Zrobiłem je na szybkiego :mad: .

 

NA 20 l. 13°Blg.

Ekstrakt słodowy jasny WES - 2l.

Miód pszczeli wielokwiatowy - 0,8l.

Chmiel goryczkowy Marynka (szyszki) ok.8% - 20g. na 60 min.

Chmiel aromatyczny Lubelski (szyszki) ok.4,5% - 40g. na 10 min.

Drożdże US-05

Edytowane przez danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo jak warzyć to tylko z zacieraniem :mad:

tak... bardzo wiele to wnosi do tego wątku.

Czy Wy kiedyś pojmiecie, że niektórzy nie mają warunków i możliwości (czas, miejsce/przyzwolenie na kilku godzinne ekscesy w kuchni, sprzęt) i chcą skoncentrować się na brew-kitach lub warzeniu z ekstraktów??

Zastanawia, że nikt z "ekstraktowców" ani z "kit-owców" nie wpisuje na forum przy każdej nadarzającej się okazji odpowiedzi typu:"...nie marudź, warz z konserwy!". Tylko "zacieracze" maja takie "myki".

 

A... jeszcze jedno:

Wiem, że piwo warzone z procesem zacierania jest lepsze...

... może kiedyś się uda tak uwarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to mój porter angielski odpada :P

 

PS. Ale może znajdę gdzieś jakieś pradawne receptury z mojego browaru, chociarz nie nagradzane :) .

 

PS2. Mam taką mało skomplikowaną recepturę na piwo miodowe. III miejsce w kategorii miodowych w "III Pomorskim Konkursie Piw Domowych" Zrobiłem je na szybkiego :mad: .

 

NA 20 l. 13°Blg.

Ekstrakt słodowy jasny WES - 2l.

Miód pszczeli wielokwiatowy - 0,8l.

Chmiel goryczkowy Marynka (szyszki) ok.8% - 20g. na 60 min.

Chmiel aromatyczny Lubelski (szyszki) ok.4,5% - 40g. na 10 min.

Drożdże US-05

ok, super

z ekstraktów to z założenia raczej są proste, no chyba, że używa dodatkowo się słodów specjalnych

edit: mam pytanko ile waży 2litry ekstraktu? może ktoś ma pustą puszkę 1,8kg i sprawdzi jej pojemność

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z ekstraktów wcale nie musi ustępować zacieranemu, nalezy tylko używać świeżych ekstraktów dobrej jakości (np. WES), i nie zaniedbać reszty technologii.

w 100% się z tym zgadzam, tyle, że wychodzi drożej, mniejsza z tym zabawa i mniejszy ma się wpływ na recepturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast receptur z konkursów wpisać ?typowe? receptury na konkretne style piwa, które pojawiają się najczęściej w książkach, np. pale ale: 3kg LME, 0.25kg crystal (czy tam caramel), angielski chmiel typu EK Goldings ~ 35 IBU. Może coś takiego by wystarczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast receptur z konkursów wpisać ?typowe? receptury na konkretne style piwa, które pojawiają się najczęściej w książkach, np. pale ale: 3kg LME, 0.25kg crystal (czy tam caramel), angielski chmiel typu EK Goldings ~ 35 IBU. Może coś takiego by wystarczyło?

w sumie dobry pomysł, zwłaszcza jeśli użyte zostały słody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: mam pytanko ile waży 2litry ekstraktu? może ktoś ma pustą puszkę 1,8kg i sprawdzi jej pojemność

Ostatnio zważyłem puszkę z ekstraktem i pustą. Był to ekstrakt jasny WES 1,7kg. Puszka pełna: 1831g, puszka pusta: 120g. Ta sama puszka napełniona wodą: 1368g. Szybkie przeliczenia i mamy: 2litry ekstraktu to ok 2,75kg.

Oczywiście dokłaność tych wyliczeń jest zapewne "średnia", bo:

- z puszki mogłem niezbyt dokładnie wylać/wypłukać ekstrakt

- być może wody do puszki mogłem wlać jeszcze z 10-15g.

- o dokładności wagi już tu nie wspominam... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie i ostanie piwo robione z puszki. Przepis z lekką modyfikacją (mniej chmielu i imbiru)

 

Imbirowy Ale 10°Blg

 

Ekstrakt słodowy jasny 3,8 kg

chmielenie 60 minut:

goryczkowy 20 g + aromatyczny 10 g (od początku)

w 50 minucie chmiel aromatyczny 10 g + 50 g świeżego, startego imbiru

 

Drożdże Safale s-04 (choć osobiście wolę US-05)

 

Refermentacja 200 g glukozy

 

22 litry

Gęstość początkowa 10°Blg

Końcowa 4°Blg

 

 

Jak dla mnie dawanie więcej niż 50 g imbiru jest karkołomne (dałem wówczas 70 i dopiero po dobrym roku przestawał on dominować). Może warto zastanowić się nad niewielką ilością laktozy (100-150 g), by piwo było nieco słodsze - moim zdaniem powinno to ładnie zagrać z imbirem.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, powinien być Crystal 15 Lov, ale wtedy w ofercie były tylko słody Weyermana

 

EDIT: w sumie byłem blisko, w specyfikacji podają:

Carared: - barwa: 40-50 EBC (15,6-19,3 Lovibond).

ale Weyerman chyba żle przelicza na Lovibond, to już Carahell byłby bliżej do Crystal 15.

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, powinien być Crystal 15 Lov, ale wtedy w ofercie były tylko słody Weyermana

 

EDIT: w sumie byłem blisko, w specyfikacji podają:

Carared: - barwa: 40-50 EBC (15,6-19,3 Lovibond).

ale Weyerman chyba żle przelicza na Lovibond, to już Carahell byłby bliżej do Crystal 15.

ok, będę wpisywał Crystal 15, ale poprosiłbym także o ewentualny ogólnie dostępny zamiennik, może Karapils z Litovel

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik na crystal 15: karamelowy jasny.

PS. Zmniejsz trochę ilość, może do 100g, bo 228g to jest 0.5 lbs, to trochę dużo na blonde, to jest już prawie pale ale. Blonde to bardziej jakby ?biały pies?, tzn. w większości podstawowy słód z bardzo małymi dodatkami.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik na crystal 15: karamelowy jasny.

PS. Zmniejsz trochę ilość, może do 100g, bo 228g to jest 0.5 lbs, to trochę dużo na blonde, to jest już prawie pale ale. Blonde to bardziej jakby ?biały pies?, tzn. w większości podstawowy słód z bardzo małymi dodatkami.

karmelowy 120 EBC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co "120 EBC" oznacza. Crystal to jest karamelowy. Crystal 10, 20, są ?jasne?. Te numery, np. Crystal 40, oznacza kolor 40 SRM.

powinienem sam sobie sprawdzić :mad:

http://pl.wikipedia.org/wiki/EBC_(barwa_piwa)

EBC:SRM=1:0,508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.