Jump to content

5 blogów o piwnych podróżach, które warto znać


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Podróże. Przyjemne słowo często kojarzące się z jeszcze przyjemniejszym słowem wakacje oraz najprzyjemniejszym na świecie: urlop. A jak by to jeszcze połączyć z piwem… Wychodzi z tego piwna turystyka. Ta bardzo ciekawa forma zwiedzania rozwija się na całym świecie. Również w Polsce.

W sieci grasuje też kilku blogerów, którzy wyspecjalizowali się w piwnych podróżach. Dzięki nim można zdobyć inspirację na wyjazd, zaplanować trasę, dowiedzieć się gdzie trzeba być i co omijać. A można też nigdzie nie wyjeżdżać i śledzić ich podróże z własnej kanapy. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Poniżej 5 blogów o piwnych podróżach, które warto śledzić.

1. The Beervault

Kuba Niemiec, rzemieślnikosceptyk, bloguje o piwie już niemal 10 lat. Jego teksty czyta się świetnie, bo ma lekkie, ale i ostre pióro. Uprawia publicystykę, recenzuje piwa, jednak najciekawsze są jego teksty o podróżach. Jego relacje są pogłębione, bo każdemu miastu w którym bywa przygląda się uważnie, z perspektywy wytrawnego konesera.

Wyspecjalizował się w zwiedzaniu naszych południowych i zachodnich sąsiadów. I dociera do miejsc, do których sami (prawdopodobnie) nigdy byśmy się na piwną podróż nie wybrali. O ile Berlin czy Ostrawa to dobrze znane destynacje podróżnicze i nie jedna osoba miała okazję tam być. Trudno spodziewać się tu czegoś odkrywczego. To podróżując z The Beervault można trafić w zupełnie nieoczekiwane miejsca. Bo kto wybiera się na piwo do Duisburgu w zagłębiu Ruhry? Do Frydlantu? Do Chemnitz? Tylko Kuba.

https://thebeervault.blogspot.com/

2. Piwne podróże

Tomasz Gebel pisze o sobie, że jest miłośnik gór, szwendania się i piwa. Co prawda fraza o piwnym szczytowaniu jest już nieco mniej zrozumiała. Ale może lepiej zagłębić się w bloga.

A tutaj od 9 lat pojawiają się wpisy o miejscach, które odwiedził Tomasz. Są polskie browary, są browary zagraniczne oraz puby z dobrym piwem. Można poczytać recenzję piw z różnych zakątków świata, takich jak Mauritius czy Seszele. Ale przede wszystkim: są tu góry. Jeśli w twoich żyłach płynie kraft, a po górach śmigasz niczym kozica – to z pewnością docenisz blog Piwne Podróże.

http://www.piwnepodroze.pl/

3. Piwny Turysta

Abernacka – pod takim pseudonimem kryje się kolejny bloger. Ze sporym doświadczeniem, bo pierwszy wpisy datowany jest na 2010 rok. Przez ten czas Piwny Turysta odwiedził całe mnóstwo browarów. Każdy miesiąc wypełniony jest ich recenzjami wraz ze zdjęciami.

Co jeszcze bardzie wprawia w zdumienie to ilość odwiedzonych krajów. Jest ich nie mniej ni więcej jak 36. Myślisz sobie Armenia – Piwny Turysta już tam był. Suazi – proszę bardzo. RPA – jest. Kambodża, Kostaryka, Wietnam. Nie mówiąc o takich oczywistościach jak Egipt, Gruzja czy Tajlandia. Jest co poczytać.

https://piwnyturysta.wordpress.com/

4. Polskie Minibrowary PL

Jest kilka prawideł, które rządzą polskim kraftem. Jedno z nich brzmi: Docenta w branży znają wszyscy. Drugie: Docent był wszędzie. Jeżeli nawet nie jest to prawda w 100%, to z pewnością leży ona bardzo blisko.

Docent jest kronikarzem polskiego kraftu od chwili jego narodzin, a nawet długo wcześniej. Jako że polskieminiborwary.pl to nie pierwszy jego piwny blog. Jeśli chcesz prześledzić, jak hartowało się polskie browarnictwo rzemieślnicze, zajrzyj na blog Docenta. Są tam wywiady, recenzje, rankingi, wydarzenia, premiery, teksty i filmy, spróbowane piwa, odwiedzone puby – wszystko od samego początku. No i najważniejsze: podróże do browarów.

https://polskieminibrowary.pl/

5. Browarnik Tomek

A jeśli są miejsca, w których nie był Docent, to był w nich Browarnik Tomek. Na blogu cała lista browarów z Polski i zagranicy. Nawet z dość egzotycznych krajów, jak Królestwo Tonga. Każdy z browarów jest szczegółowo opisany i udokumentowany zdjęciami. Wśród nich jest zawsze zdjęcie Tomka, który wziął sobie do serca radę Rihany (shine bright like a diamond) i błyszczy.

Na blogu oprócz piwnych podróży są także oceny piw i nieco publicystyki. A także wrzutki z warzenia w zaprzyjaźnionych browarach. Do tego lokale, muzyka i dobre jedzenie. Czyli wszystko to, co kręci Browarnika Tomka.

https://browarnik.blogspot.com

The post 5 blogów o piwnych podróżach, które warto znać appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.