Jump to content
Helcik

Pomoc w doborze pompy do myjki

Recommended Posts

Witam, Jestem w trakcie robienia "automatycznej myjki do butelek. Ma być na 20 sztuk. Plan jest taki ze woda myje butelki i wraca do zbiornika skąd jest zasysana znowu przez pompę. 

Zrobiłem konstrukcje ale niestety napotkałem problem z doborem pompy. 

Zakupiłem z aliexpress pompę "ciśnieniowa" która powinna dostarczyć 0.9 MPa czy 9 bar. Myślałem ze taka pompa zrobi podciśnienie i woda ładnie będzie tryskać z dysz. 

Niestety strumień przy maksymalnej mocy nie osiąga nawet 1cm. 

Czy może mi ktoś doradzić jaka pompę wybrać albo ktoś widzi inne rozwiązanie tego problemu ? 

Załączam zdjęcia pompy i konstrukcji. 

Pozdrawiam

Helcik

20190523_200725.jpg

20190523_200714.jpg

poszedłes w koszty ale raczej nic z tego nie będzie do prawidłowego umycia musi być też natrysk boczny i podgrzewanie cieczy,a jeżeli chcesz stosować NAOH to miedź raczej niekoniecznie tu zda egzamin.Spójrz  na moją konstrukcję myjka do butelek jest tam pompa z pralki a teraz mam większą myjkę z pompą od zmywarki ,która ma większą wydajność i ciśnienie.Jaką średnicę rurki zastosowałeś 15 czy 12.

Chce to uzywac z oxi, i woda, średnica z tego co pamiętam jest 12mm średnica. 

to zastosuj pompę od zmywarki w serwisie może dostałbys sprawną używkę są takie modele z przepływową grzałką ja dostałem swoją za 5 zł na szrocie i pieknie robi robotę Stosuje nawet  gorący roztwór  NAOH i żaden brud nie ma szans. Im więcej butelek na raz myjesz tym wiecej potrzebujęsz środka .Ja swoją na 8 szt. myłem 120 butelek w 2 godz.

Edited by tkaczu

22 minutes ago, Kaniutek said:

Niby tak ale niestety nie do końca wiem jak znaleźć taki odpowiednik tej pompy. bo rozumiem ze powinna miec okolo 200W i 6000l ma godzine przelewu. Czy w tym momencie nie ma znaczenia cisnienie ? 

11 minutes ago, tkaczu said:

to zastosuj pompę od zmywarki w serwisie może dostałbys sprawną używkę są takie modele z przepływową grzałką ja dostałem swoją za 5 zł na szrocie i pieknie robi robotę Stosuje nawet  gorący roztwór  NAOH i żaden brud nie ma szans. Im więcej butelek na raz myjesz tym wiecej potrzebujęsz środka .Ja swoją na 8 szt. myłem 120 butelek w 2 godz.

Popytam taka opcje bo to utnie troche kosztów.

Przede wszystkim, to chyba masz otwory za duże. Im mniejsze, tym strumień silniejszy. Dokładnie tak, jak zagniatałeś za dziecka ręką końcówkę węża ogrodowego przy podlewaniu. No chyba że za dziecka nie miałeś babci z ogródkiem do podlewania, to już twoja strata :P

Spróbuj tam jakieś dysze wkręcić, jaroM6 pisał że użył od junkersa, może wystarczy to zmienić. Przy tak dużych otworach jak twoje, to faktycznie, bez porządnej pompy hydroforowej może się nie udać.

Edited by aldorn