Skocz do zawartości

Pomoc w doborze pompy do myjki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem w trakcie robienia "automatycznej myjki do butelek. Ma być na 20 sztuk. Plan jest taki ze woda myje butelki i wraca do zbiornika skąd jest zasysana znowu przez pompę. 

 

 

Zrobiłem konstrukcje ale niestety napotkałem problem z doborem pompy. 

Zakupiłem z aliexpress pompę "ciśnieniowa" która powinna dostarczyć 0.9 MPa czy 9 bar. Myślałem ze taka pompa zrobi podciśnienie i woda ładnie będzie tryskać z dysz. 

 

Niestety strumień przy maksymalnej mocy nie osiąga nawet 1cm. 

 

Czy może mi ktoś doradzić jaka pompę wybrać albo ktoś widzi inne rozwiązanie tego problemu ? 

 

Załączam zdjęcia pompy i konstrukcji. 

Pozdrawiam

Helcik

 

20190523_200725.jpg

20190523_200714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłes w koszty ale raczej nic z tego nie będzie do prawidłowego umycia musi być też natrysk boczny i podgrzewanie cieczy,a jeżeli chcesz stosować NAOH to miedź raczej niekoniecznie tu zda egzamin.Spójrz  na moją konstrukcję myjka do butelek jest tam pompa z pralki a teraz mam większą myjkę z pompą od zmywarki ,która ma większą wydajność i ciśnienie.Jaką średnicę rurki zastosowałeś 15 czy 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zastosuj pompę od zmywarki w serwisie może dostałbys sprawną używkę są takie modele z przepływową grzałką ja dostałem swoją za 5 zł na szrocie i pieknie robi robotę Stosuje nawet  gorący roztwór  NAOH i żaden brud nie ma szans. Im więcej butelek na raz myjesz tym wiecej potrzebujęsz środka .Ja swoją na 8 szt. myłem 120 butelek w 2 godz.

Edytowane przez tkaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Kaniutek said:

Niby tak ale niestety nie do końca wiem jak znaleźć taki odpowiednik tej pompy. bo rozumiem ze powinna miec okolo 200W i 6000l ma godzine przelewu. Czy w tym momencie nie ma znaczenia cisnienie ? 

 

11 minutes ago, tkaczu said:

to zastosuj pompę od zmywarki w serwisie może dostałbys sprawną używkę są takie modele z przepływową grzałką ja dostałem swoją za 5 zł na szrocie i pieknie robi robotę Stosuje nawet  gorący roztwór  NAOH i żaden brud nie ma szans. Im więcej butelek na raz myjesz tym wiecej potrzebujęsz środka .Ja swoją na 8 szt. myłem 120 butelek w 2 godz.

Popytam taka opcje bo to utnie troche kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to chyba masz otwory za duże. Im mniejsze, tym strumień silniejszy. Dokładnie tak, jak zagniatałeś za dziecka ręką końcówkę węża ogrodowego przy podlewaniu. No chyba że za dziecka nie miałeś babci z ogródkiem do podlewania, to już twoja strata :P

Spróbuj tam jakieś dysze wkręcić, jaroM6 pisał że użył od junkersa, może wystarczy to zmienić. Przy tak dużych otworach jak twoje, to faktycznie, bez porządnej pompy hydroforowej może się nie udać.

Edytowane przez aldorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.