Skocz do zawartości

Automatyczna myjka do butelek


jaroM6

Rekomendowane odpowiedzi

Maszyna rozbija bank. Ileż to ludzie wysiłku włożą w unikanie wysiłku. Cudo.

Jakie masz wybicie/rok, że taką armatę skonstruowałeś? U mnie po jednokrotnym umyciu kilkunastu skrzynek butelek, skończył się problem mycia. Po wypiciu płuczę na bieżąco i odstawiam, przed butelkowaniem tylko odkażanie.

 

Parę pytań technicznych:

-sterownik ustala czasy pracy kolejnych pomp, po czym otrzymujesz gotowe czyste butelki?

-skoro na każdą "chemię" masz osobną pompę, to po co elektrozawory? Zgaduję, że sterują odpływem do właściwej kadzi aby zachować cyrkulację danego płynu, ale może mają też jakieś dodatkowe zastosowanie.

-czemu jeden z filtrów-osadników jest skierowany w bok zamiast w dół?

-jaką chemię stosujesz? Mosiądz lubi wchodzić w interakcje z wieloma miksturami. Wręcz rozpływa się na samą myśl o tym.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, c64club napisał:

U mnie po jednokrotnym umyciu kilkunastu skrzynek butelek, skończył się problem mycia. Po wypiciu płuczę na bieżąco i odstawiam, przed butelkowaniem tylko odkażanie.

Hahaha. U mnie tak samo. Z lenistwa, systematycznie po wypiciu płuczę i odstawiam do góry dnem. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, c64club napisał:

Maszyna rozbija bank. Ileż to ludzie wysiłku włożą w unikanie wysiłku. Cudo.

Jakie masz wybicie/rok, że taką armatę skonstruowałeś? U mnie po jednokrotnym umyciu kilkunastu skrzynek butelek, skończył się problem mycia. Po wypiciu płuczę na bieżąco i odstawiam, przed butelkowaniem tylko odkażanie.

 

Parę pytań technicznych:

-sterownik ustala czasy pracy kolejnych pomp, po czym otrzymujesz gotowe czyste butelki?

-skoro na każdą "chemię" masz osobną pompę, to po co elektrozawory? Zgaduję, że sterują odpływem do właściwej kadzi aby zachować cyrkulację danego płynu, ale może mają też jakieś dodatkowe zastosowanie.

-czemu jeden z filtrów-osadników jest skierowany w bok zamiast w dół?

-jaką chemię stosujesz? Mosiądz lubi wchodzić w interakcje z wieloma miksturami. Wręcz rozpływa się na samą myśl o tym.

sterownik ustala czas pracy każdej pompy i czas pracy zaworu na spuscie żeby nie pomieszać płynów

filtr akurat tak zakręcony to bez różnicy

stosuję na początku NaOH   potem woda s kwaskiem na koncu woda czysta idzie do kanału

ale pompa zasysa wodę ze zbiornika uzupełnianego z wodociągu

Moje wybicie to 160L ale warzę niezbyt często,butelki mam w różnym stanie bo dużo piwa krąży po rodzinie i znajomych a wracają butelki  nieumyte

wszystkie elementy mosiężne wytrzymają dużo a z nierdzewki koszty okropne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kontroluj mosiądze mające kontakt z NaOH. Pozostajacy w nich ług może je żreć bez litości.

 

Moje wynalazki przestaly krazyc po ludziach, ktorzy zwracali zaplesniale i nie dali sie przekonac do wyplukania. Dla niektorych lałem w PETy i szkła po kraftach, z ktorych naklejek nie dalo sie odmoczyc.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.