Skocz do zawartości

Fotorelacja - Bierhalle Silesia


vettis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W ten weekend odwiedziliśmy browar restauracyjny Bierhalle w Katowicach. Chciałbym umieścić krótką fotorelację, bo akurat trafiliśmy na warzenie piwa Marcowego. Czas tam spędziliśmy naprawdę miło, na degustacji bardzo dobrego pilsa i naprawdę wyśmienitego weizena. Polecamy każdemu kto tam zagości, bo pszenica jest poprostu super. Prawdziwa bomba :) Jak i również na rozmowie z głównym piwowarem podczas całego procesu. Wymieniliśmy się kilkoma spostrzeżeniami odnośnie piwowarstwa. Jak to wygląda w browarze restauracyjnym, a jak w domowym, jak i również w browarach przemysłowych. Sprzęt pierwsza klasa, wybicie 850 l

 

Poniżej kilka fotek z procesu i degustacji:

 

Przygotowywanie kadzi filtracyjnej - ogrzewanie kotła

 

2pshr9c.jpg

 

bfou3m.jpg

 

Zacier przepompowany - układanie się ziarna

 

2w3ntbk.jpg

 

wiudsg.jpg

 

W między czasie pils i pszenica :)

 

9k08rb.jpg

 

29zpw6b.jpg

 

nevtra.jpg

 

Filtracja i wysładzanie

 

24ywx34.jpg

 

delfgw.jpg

 

Brzeczka przednia - Marcowe

 

2d0y0x.jpg

 

Toast brzeczką przednią :)

 

19r3g6.jpg

 

Karmelizacja brzeczki w calu nadania aromatu karmelu gotowemu piwu

 

72q6aw.jpg

 

A potem było już gotowanie i chmielenie... Musimy tam na pewno wrócić, kiedy piwo już będzie gotowe do picia i spróbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden minus to pszenica w takim kuflu :) :rolleyes:

Eeeh, przeciesz UN jeszcze nie wymusza obowiązku żeby pszeniczne lać tylko i wyłącznie do "pszennych" szklanek. Sam znam jeden bar, w którym wszystko serwują ze słoików: piwo, drinki, nawet wodę. Inna sprawa, że bar sie nazywa "Whisky in the Jar"

BTW, + za fotki dla Vettisa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leją wszystkie piwa do takich kufli 1l lub 0,4l Choć przydałoby się żeby było inaczej. Ale i tak pszenica smakowała ;)

Jak byłem tam, ze dwa lata temu, to chyba lali do pszenicznych szklanek. Nie mogę sobie przypomnieć jak jest we Wrocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają i swoje szklanki do pszenicy 0,4l, tylko jakoś rzadko ich używają... Innym minusem jest to, że kilka razy zdarzyło mi się dostać piwo w gorącym kuflu (prosto ze zmywarki) lub kuflu z wyszczerbionym brzegiem (można było sobie wargi pociąć). Cóż, pojedyncze wpadki się zdarzają, mam wrażenie że to jedna barmanka jest problemem :rolleyes:

 

Niemniej piwo wyśmienite ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Bierhalle trzyma poziom. Śmieszą mnie narzekania na ceny ich wyrobów.

My nie żałujemy, naprawdę warto dać za takie piwo parę złotych więcej. Właśnie popijamy pszeniczną bombę. Szacun za to, od dzisiaj dążymy do takiego smaku ;)

 

346alg6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.