Skocz do zawartości

pomożecie? Niezbędny sprzęt


michalb

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich!!! Mam zamiar zacząć warzyć piwko i mam wiele pytań pomimo przeczytania prawie wszystkich postów "dla początkujących". Nie wiem co kupić. Czy zestaw z browamatora będzie git? Są tam jakieś wiadra i trochę innych drobiazgów. Piszecie też o fermentacji burzliwej i cichej, brzeczka, blg? Co to jest? Na filmiku z warzenia piwa była użyta chłodnica, można się bez niej obejść? Również przepisy w książkach i poradnikach sie od siebie różnią. Czy jest ktoś kto podałby mi rękę i pomógł. I krok po kroku napisał co robić. Byłbym niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam zacne grono warzycieli piwa domowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich!!! Mam zamiar zacząć warzyć piwko i mam wiele pytań pomimo przeczytania prawie wszystkich postów "dla początkujących". Nie wiem co kupić. Czy zestaw z browamatora będzie git? Są tam jakieś wiadra i trochę innych drobiazgów. Piszecie też o fermentacji burzliwej i cichej, brzeczka, blg? Co to jest? Na filmiku z warzenia piwa była użyta chłodnica, można się bez niej obejść? Również przepisy w książkach i poradnikach sie od siebie różnią. Czy jest ktoś kto podałby mi rękę i pomógł. I krok po kroku napisał co robić. Byłbym niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam zacne grono warzycieli piwa domowego

Witam serdecznie :D

a więc po kolei:

- jeśli chodzi o zakup sprzętu, to było już kilka wątków na ten temat. Poszukaj na forum, jeśli nie uda Ci się znaleźć to jutro Ci pomogę

- tutaj znajdziesz słowniczek pojęć piwowarskich http://www.wiki.piwo.org/Kategoria:S%C5%82ownik

- a tutaj http://www.wiki.piwo.org/Strona_g%C5%82%C3%B3wna wyjaśnienie jak krok po kroku zrobić piwo

- bez chłodnicy oczywiście można się obejść, brzeczkę można chłodzić np. w wannie z zimną wodą

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto podałby mi rękę i pomógł. I krok po kroku napisał co robić. Byłbym niezmiernie wdzięczny.

ja zaczynałem od książki Ziemiowita Fałałata Jak warzyć piwo" - Praktyczny Poradnik (w BA kupisz bez problemu). I na moje wystarcza na początek + ewentualne konsultacje na gg z kolegą który mnie namówił do piwowarzenia.

Jakby co mogę pomóc (choć ostatnio krucho u mnie z wolnym czasem)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc witam zapaleńców robiących najcudniejszy napój na ziemi. Dziękuję pięknie za odpowiedzi. Mieszkam w Jastrzębiu Zdroju. Jeśli jest ktoś w pobliżu to chętnie wybrałbym się na instruktarz. Tak bardzo nie chcę zepsuć mego pierwszego razu:) Dori- jesteś wielka!!! Raz jeszcze wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc witam zapaleńców robiących najcudniejszy napój na ziemi. Dziękuję pięknie za odpowiedzi. Mieszkam w Jastrzębiu Zdroju. Jeśli jest ktoś w pobliżu to chętnie wybrałbym się na instruktarz. Tak bardzo nie chcę zepsuć mego pierwszego razu:) Dori- jesteś wielka!!! Raz jeszcze wielkie dzięki!!!

Myślę, że warto będzie, jak uzupełnisz swój profil. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.