Skocz do zawartości

Fermentacja Brew-kitu


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, DanielR7 napisał:

A co z tym BA brewkit plus 1kg  ryzykować czy lepiej do śmietnika ? 

 

Ten brewkit plus to zapewne mieszanka suchego ekstraktu słodowego i glukozy co teoretycznie nie musi być przechowywane w jakichś specjalnych warunkach. Powąchaj, jeśli nie wyczuwasz nic niepokojącego to spokojnie możesz użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam. Mam problem z moim nastawem, piwo na początku ładnie fermentowało, po 9 dniach gdy piana opadła i przestało bulgotać zmierzyłem cukromierzem i było 20 blg, kolejny pomiar zrobiłem po tygodniu i dalej jest 20 blg, wie ktoś może co mogło się stać? 
Coś jest nie tak. 20 blg to bardzo wysoki ekstrakt, tego się normalnie nie dostanie z brewkita, nawet jeśli dodasz kilo cukru. Może dałeś za mało wody? Przy takim ekstrakcie drożdże z torebki mogą nie ruszyć. Jesteś pewny tego pomiaru?

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lukasz23 napisał:

po 9 dniach gdy piana opadła i przestało bulgotać zmierzyłem cukromierzem i było 20 blg, kolejny pomiar zrobiłem po tygodniu i dalej jest 20 blg, wie ktoś może co mogło się stać

 

14 minut temu, lukasz23 napisał:

Sprawdziłem drugim areometrem i wyszło 4 blg

 

Rozumiemy, że problem rozwiązany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lukasz23 napisał:

Sprawdziłem drugim areometrem i wyszło 4 blg, sprawdziłem jeszcze obydwa cukromierze w czystej wodzie i obydwa pokazywały 0, 

 

Czy ten drugi cukromierz nie ma czasem skali w OG zamiast Blg? Wstawisz zdjęcie obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zakupy na Ali, to polecam raczej tę pozycję: US $9.54 56%OFF | Beer Wort Refractometer Dual Scale - Specific Gravity 1.000-1.300 and Brix 0-32%, Replaces Homebrew Hydrometer 56%off
https://s.click.aliexpress.com/e/kGMczpqVd

Bo tutaj koszt przesyłki jest już wliczony i taniej wychodzi. A wydaje mi się, że to jest ten sam sprzęt.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.