Skocz do zawartości

Dorzucanie na cichą owoców


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie rozlalem mgliste @anteks które stało 2 tyg na cichej, ale zostawilem sobie 4l i wrzuciłem do 2L pół pomarańczy oraz skórkę - nie wiem nawet czy to nie za dużo - ale trzeba jakoś eksperymentować, a do drugiego baniaka  galantą łyżkę miodu (czytałem że lepiej aromat bo drożdże go zezra, ale to następnym razem jak kupie :))

 

Moje pytanie brzmi na jak dlugo zostawić to? Żeby się nie popsuło i znowu miało jakiś smak?

 

Burzliwa 2 tyg, cicha 2tyg za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z głupia frant, jako początkujący - a jak dezynfekujesz te owoce aby nie było infekcji? Bo nawet jak oblejesz je Oxi czy nawet Ace, to i tak one mają sporą florę i faunę w środku. Czy to może nie szkodzi piwu?

 

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie owoce najlepiej potrzymać ze 2-3 tygodnie, ale przy tych ilościach co wrzuciłeś to dużo tam do przefermentowania nie ma.

 

5 godzin temu, Muchor napisał:

A ja tak z głupia frant, jako początkujący - a jak dezynfekujesz te owoce aby nie było infekcji? Bo nawet jak oblejesz je Oxi czy nawet Ace, to i tak one mają sporą florę i faunę w środku. Czy to może nie szkodzi piwu?

 

Ta fauna jest przeważnie neutralna smakowo i nic złego się nie dzieje. Choć jakieś tam małe ryzyko zawsze jest. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miąższ to w zasadzie tylko kwestia cukru do przerobienia, inna kwestia to skórki które po jakimś czasie mogą oddać mydlane posmaki, ja przegiąłem z grejpfrutem, tydzień wystarczył i było fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 17:01, Muchor napisał:

A ja tak z głupia frant, jako początkujący - a jak dezynfekujesz te owoce aby nie było infekcji? Bo nawet jak oblejesz je Oxi czy nawet Ace, to i tak one mają sporą florę i faunę w środku. Czy to może nie szkodzi piwu?

 

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Umyłem po prostu, przy ilościach 2L jeśli mi coś poszłoby nie tak nie miałym żalu i tak.

 

W dniu 15.05.2019 o 08:17, majlosz napisał:

Sam miąższ to w zasadzie tylko kwestia cukru do przerobienia, inna kwestia to skórki które po jakimś czasie mogą oddać mydlane posmaki, ja przegiąłem z grejpfrutem, tydzień wystarczył i było fatalnie.

Potrzymam do niedzieli w takim razie, lepiej żeby nie załapało wcale smaku niż nie mieć wcale frajdy że nie wyszło.

W dniu 14.05.2019 o 22:50, Oskaliber napisał:

Normalnie owoce najlepiej potrzymać ze 2-3 tygodnie, ale przy tych ilościach co wrzuciłeś to dużo tam do przefermentowania nie ma.

Nie chciałem przeginać, spontaniczny ruch nawet nie czytałem wcześniej nic o tym, wczoraj czytałem dopiero o ilościach 2-3kg na 20L to i tak jest około 100-150g na litr, w moim przypadku 50g wiec troszkę zaniżyłem.

 

Ok, dzięki Panowie wiem przynajmniej na czym stoję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.