Skocz do zawartości

Black ipa


macmac

Rekomendowane odpowiedzi

Słod pale ale 3,5 wiedeński 1, roasted Barkley 0,1 cara aroma 0,2 English caramalt 0,2 .

60 min 68 st C , 60 min 66-64 stC , chmiele: aurora 20g 60 min simcoe 15g 30 min cascade 24g 15min centennial 25g - 0 min , centennial 25g, simcoe 22g, cascade 15g, Styrian Golding 18g - 70 stopni C .total 23l 12..5 blog.,butelkowanie 2.2 co2 2,5blg

I okazalo sie po2.5 miesiacach  ze piwo jest slabe, w aromacie,  smaku . Jest  nijakie. Moj plan : jest taki  60 butelek 0,3 I zlac do wiadra i chmielic na zimno, czy to uratuje piwo? Mam udanych za soba  46 warek. Moj faworyt to aipa grapefruitowa goryczka 80 ibu+. Czy ktos reanimowal w ten sposob piwo ? Prosze o Wasze pomysly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, macmac napisał:

roasted Barkley

Duży jest. W całości może się nie dać wsadzić do gara :) Z podzieleniem na mniejsze też może być problem, bo duzy jest :)

barkley.jpg

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, ale się wypowiem.

Jest sens? Przy takim zlewaniu nie dość, że sobie natlenisz to piwo to jeszcze ryzykujesz infekcją. Roboty tyle, że chyba lepiej uwarzyć coś nowego. Jeśli jest nijakie to i tak dobrze, że nie jest niedobre. Odpuść sobie, uwarz coś nowego, a to co masz zanieś na jakiegoś grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  gdyby  to byla  moja  pierszwa warka  bylbym zadowolony ale bedac hophedem od 2 lat to dla mnie za malo I czestowac na grilu bylo by mi wstyd, chce poeksperymetowac ale czy to me czanse sie udac?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, macmac napisał:

Tak  gdyby  to byla  moja  pierszwa warka  bylbym zadowolony ale bedac hophedem od 2 lat to dla mnie za malo I czestowac na grilu bylo by mi wstyd, chce poeksperymetowac ale czy to me czanse sie udac?  

Natlenisz w cholere piwo, roboty mnostwo. NIe unos sie honorem tylko rozdaj znajomym albo wlasnie na grillu to spijcie. 

Jesli wierzysz, ze wszyscy twoi znajomi maja tak wysokie oczekiwania jak ty i uwielbiaja tylko supergorzkie piwa to prawdopodbnie klamia zeby Cie nie zasmucac jak serwujesz im kolejne piwa o IBU 80+. 

Jesli sie upierasz to robil cos takiego @Maciejeq, ale walil ostro CO2 z gasnicy do wiadra zeby zapobiec natlenieniu piwa.

Mozesz jego zapytac o efekty. 

Jak dla mnie nie warto. Pic jak jest albo wylac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macmac napisał:

Tak  gdyby  to byla  moja  pierszwa warka  bylbym zadowolony ale bedac hophedem od 2 lat to dla mnie za malo I czestowac na grilu bylo by mi wstyd

Są ludzie którzy chmielem się nie jarają i wolą wypić proste zwyczajne piwo, tak, że głowa do góry, pewnie znajdziesz kogoś co wypije ze smakiem, o ile oczywiście jest dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowia koledzy, szkoda piwa. Patrzac po przepisie, jesli nie ma zadnej infekcji powinno byc piwo okej. Moze dla Ciebie nie spelnia oczekiwan, ale znajdzie sie napewno sporo osob ktore sobie bedzie piwo chwalic.

Jesli jednak na sile bys sie uparl na eksperymenty to jesli posiadasz kega - chmiel na zimno do worka i do kega, przedmuchac C02, wlac ostroznie piwo. Nabijasz CO2, nastepnie spuszczasz z cisnienia i tak kilka razy. (mowie o kegach z fittingiem A, z innymi nie mialem do czynienia).  Oczywiscie bedziesz mial straty w piwie ale zredukujesz nieco utlenienie. Potem najlepiej spozyc zaraz po przewidywanym czasie chmielenia na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dziedzicpruski napisał:

Że jak ,2,5 miesiąca i piwo jest stare, chyba trzymane na lodówce .

Dla piwa tak mocno chmielonego jak IPA i wszelkich jego odmian (przypominam, że chmiel jest chyba najpotężniejszym induktorem utlenienia w piwowarstwie) 2,5 miesiąca to jest już sporo. Oczywiście zależy w jakich kto przechowuje warunkach i jak mu idzie unikanie natleniania przy transferach. Pijałem od piwowarów domowych nieźle się trzymające 3-4 miesięczne, ale pijałem też kompletnie utlenione miesięczne. 

 

Choć akurat w tym przypadku dopiero teraz doczytałem, że nie było chmielenia na zimno, więc powód "nijakości" pewnie jest tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.