Skocz do zawartości

Kociołek elektryczny lub palnik elektryczny + garnek


Neuro

Rekomendowane odpowiedzi

Warzę z brewkitów od ponad roku, warek tak zrobiłem ponad 10.

Chciałbym zrobić upgrade i zacząć jazdę od ziarnami.

Problem polega na tym, że mieszkam w kawalerce i mam mega małą płytę indukcyjną na której nie zmieści się 30l garnek. Nawet są problemy, by zmieścił się 10l.

Nie mogę mieć w mieszkaniu butli gazowej z uwagi na doprowadzony gaz. Jest jakiś palnik elektryczny wolnostojący lub kociołek, który wytrzyma cały proces zacierania i nie rozwali krytycznie portfela jak Braumeister? :)

 

Jaki byście polecali sprzęt na sam start zacierania? Słynnych kociołków z lidla już nie da się dostać.

Dzięki wielkie za odpowiedź 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany Braumeister  kosztuje ponad 6500zł, więc nie wiem co masz na myśli stwierdzając, że nie "rozwali portfela" bo są kociołki ze sterownikami podobne do Braumeistera a w cenie poniżej 2000zł. Tylko nie wiem czy taka cena już jest do przyjęcia czy szukasz czegoś do 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kaniutek napisał:

Czy mozna prosić o rozwinięcie tematu?

Nie jest to sprzęt przystosowany do robienia piwa, więc ma pewne mankamenty, ale jak ktoś bardzo chce to da się uwaŻyć w nim piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kaniutek napisał:

Czy mozna prosić o rozwinięcie tematu?

Jak wyżej, a konkretnie: wymaga przystosowania termostatu do gotowania ciągłego, moc grzewcza 2kW pozwala na gwałtowne gotowanie poniżej 25l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neuro napisał:

masz "lidla" tylko dużo droższego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko polecę garnki typu lidl. Zaczynałem z mieszadłem teraz tylko z pompką i za ułamek ceny cobry itp mam sprzęt który warzy piwko gdy ja pije kawę 2 piętra wyżej. Wystarczy trochę chęci. Poniżej fotka jeszcze z czasów mieszadła. Gar zaizolowany matą.

4.jpg.e2192957677ca1153efaa8c45b315d78.jpg07.jpg.9bf1a1073a52bf5a281e926fcc84459c.jpg

 

 

 

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Slawmir napisał:

Ja mimo wszystko polecę garnki typu lidl. Zaczynałem z mieszadłem teraz tylko z pompką i za ułamek ceny cobry itp mam sprzęt który warzy piwko gdy ja pije kawę 2 piętra wyżej. Wystarczy trochę chęci. Poniżej fotka jeszcze z czasów mieszadła. Gar zaizolowany matą.

4.jpg.e2192957677ca1153efaa8c45b315d78.jpg07.jpg.9bf1a1073a52bf5a281e926fcc84459c.jpg

 

 

 

Mozesz podeslac wiecej fotek? Jakie mieszadlo, jakie dno? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij również na to:

https://www.electronic-star.pl/Dom-i-Rozrywka/Artykuly-Gospodarstwa-Domowego/Urzadzenie-do-schladzania/Hopfengott-kociol-zacierny-15-litrow-30-140-C-pompa-obiegowa-stal-nierdzewna-15-Ltr.html?force_sid=js5u6aicejc34q4e1sgc6676v1

 

Ja akurat mam kociołek a'la Lidl (Hyundai PC200), do tego dokupiłem kosz zacierny (kolega Lewatywa z forum), pompkę + zasilacz, termostat (wszystko z Ali) i wyszła mi w sumie podobna kwota. Tyle, że mogę zrobić ciut większe warki niż 15L. Jak szukałem, to były tylko Klarsteiny/Cobry za 1500 - 1800. Teraz - kupiłbym albo używaną Cobrę, albo poszedł w tego Hopfengott'a za 900 (15l). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko polecę garnki typu lidl. Zaczynałem z mieszadłem teraz tylko z pompką i za ułamek ceny cobry itp mam sprzęt który warzy piwko gdy ja pije kawę 2 piętra wyżej. Wystarczy trochę chęci. Poniżej fotka jeszcze z czasów mieszadła. Gar zaizolowany matą.
4.jpg.e2192957677ca1153efaa8c45b315d78.jpg07.jpg.9bf1a1073a52bf5a281e926fcc84459c.jpg
 
 
 
Slawmir, a mozesz cos wiecej powiedziec o tym sterowniku? Co to, jak.to? Gdzie to?

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo sa czesto i po 100-150 i te drozsze z nierdzewki wiec lepiej tam szukac. Moze byc lekko uszkodzony typu niesprawny termostat - orginalne i tak maja za duza histereze.

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W najnowszej gazetce LIDLa jest kociołek - co nie dziwi, bo już czas przetworów się zbliża. Link jest w poście kolegi qbsu z 16 maja - działa, cena nowego - 280 zł.

 

Jak byście oceniali - do ilu powinno zejść, aby jego zakup miał sens? W Lidlu potrafią te towary, które nie zeszły, mocno przecenić.

 

Myślę o czymś takim, bo z powodu szczupłości środków finansowych szukam rozwiązania, które pozwoli mi na stopniowy upgrade, ale warzyć będę mógł od początku. Macie jakiś link do listy przeróbek którym warto go poddać? Domyślam się, że termostat na początek (aby garnek zaczął naprawdę gotować brzeczkę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.