Skocz do zawartości

Sonda: Jakie chmiele używasz częściej: szyszki czy granulat?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bardziej lubię szyszki, bo mogę do nich użyć siatki i wyciągnąć je z warki po gotowaniu, przez co nie zatyka mi się kranik w kadzi warzelnej, albo chłodziarka przeciwbierzna lub zawory w kegach. Używając szyszek z siatką nie zostawia osadu chmieli na dnie fermentora. Uważam też, że ponieważ chmiele są usuwane po gotowaniu obliczanie goryczki jest bardziej dokładne.

 

Z drugiej strony szyszki zabierają więcej miejsca w lodówce niż granulat. Dla mnie to jest minus, bo zwykle kupuję chmiele ?hurtowo? na internecie (obecnie mam w domu ok. 4 kg różnych rodzaji chmielu :) ). Zimą nie ma problemu, bo mogę trzymać szyszki w zimnym garażu, ale latem używam granulat, bo mogę je trzymać w zamrażalce. Dlatego chyba częściej używam granulat, chociasz osobiście wolę szyszki :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony szyszki zabierają więcej miejsca w lodówce niż granulat.

... poza tym dużo szybciej się starzeją niż granulat, dlatego chętnie używam szyszek (głównie własnych) na początku sezonu chmielowego, ale jak już się pojawia świeży granulat, przechodzę na niego.

 

Nie lubię też używać siateczek chmielowych, a szyszki luzem robią straszny bałagan w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem zapas szyszek jesienią i upchnąłem bardzo ciasno w słoiki(ubijając), zabezpieczyłem przed dostępem światła (wkładając słoiki w metalizowane woreczki po kawie) i mam nadzieję że do jesieni starczy, oraz że nie zwietrzeje za bardzo :) Trzymam w piwnicy zimą 17°C, teraz 19- 20°C

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szyszki wybieram, wrzucasz ustrojstwo do skarpety , wyciągasz potem z powrotem. Nic nie trzeba cedzić nic nie trzeba kombinować. A że szybciej się starzeje że większa wydajność? sypie 10g więcej i się niczym nie przejmuje :)

Dodam jeszcze że korzystałem z granulatu tylko tyle syfu mi zostawało w garze że musiałem dużo litrów wylewać / ten żur z dna.

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że korzystałem z granulatu tylko tyle syfu mi zostawało w garze że musiałem dużo litrów wylewać / ten żur z dna.

Ten żur zlewa się do wysokich kufli, pokali odczekuje aż się ładnie sklaruje i zlewa. Odzysk 95% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę szyszki ponieważ do warki używam ich sporo, tworzą przy zalewaniu fermentorów naturalne złoże filtracyjne i kupuję je w rozsądnej cenie, jeśli robię mniejszą warkę ładuję je wtedy w siatki.Jeśli chodzi o przechowywanie to mam je w workach foliowych, ale dobrym sposobem jest ich zmielenie, w słoiki i do zamrażarki, tak robi gerdzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu używałem prasowanego, fajna sprawa zajmuje troszkę więcej miejsca w zamrażalce niż granulat a po chwili w wrzątku zmienia się w "listki".

Niestety ceny są nie do przełknięcia i ostatnio zacząłem używać polskiego granulatu, no i efekty są fenomenalne! (w tym samym czasie zmodyfikowałem moją technikę chmielenia, więc ciężko powiedzieć co miało większy wpływ na efekt końcowy).

Ostatnio zaczynam się przekonywać do granulatu i nie widzę żadnej różnicy w jakości! Za to zajmuje mniej miejsca i jest bardziej stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszedł mi do głowy jeszcze inny plus dla granulatu: nie potrzebujesz wagi, możesz mierzyć granulat dosyć dokładnie objętościowo np. za pomocą miarki kucharskiej:

 

15 ml (1 tbls) = 10 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.