Skocz do zawartości

Brewness - składniki i sam przepis


orim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że to mój pierwszypost to z góry sorry jeśli żle wsadziłem temat. Uwarzyłem już kilka warek z gotowych zestawów surowców skompletowanych przez BA i innych. Teraz chciałem iść krok dalej i uwarzyć coś z przepisu dostępnego na brewness i samodzielnie skompletowanych surowców. I od samego początku mam małe problemy:

1. Czy wiecie jak wyszukać "sprawdzone" przepisy. Najlepszy sposób jaki znalazłem to sortowanie po wyróżnieniach ale większość ma jedno albo dwa.

2. Znalazłem wydaje się obiecujący przepis https://brewness.com/pl/recipe/epa-epa/view. Chętnie sprawdził bym czy jest on dobry czy nie ale nie mogłem znaleść wszystkich składników tam wymienionych w jednym czy góra dwóch sklepach. Oczywiście mógłbym zamówić 1kg słodu tu a kolejne 0.25kg tam ale same koszty przesyłem lekko mnie przerastają. Jak to robicie? 

3. Czy jest np FAQ albo dobry opis pól przepisu?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przepisie nie ma żadnych wymyślnych składników pod warunkiem, że nie będziesz się uparcie trzymał jednej słodowni ( w tym przypadku Weyermanna). Pale ale, pszeniczny, wiedeński, melanoidowy są powszechnie dostępne z różnych słodowni. Jedynym ograniczeniem może być dostępność Enigmy, ale z tego co widzę też nie ma obecnie z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ogoun. Wstyd się przyznać ale wyszedłem z założenia że słody mają nazwy własne i szukałem ich po angielsku. Faktycznie po zmianie języka jestem w stanie znaleść wszystkie słody na BA (choć nie wiem czy to najlepszy wybór sklepu). 

 

x1d dzięki wielkie za linki! Czyli brewness jest OK bardziej do robienia swoich przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.