Skocz do zawartości

Fermentacja wznowiła po czasie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

postawiłem ostatnio moje drugie piwo, na razie z brewkitu. Working man's stout od Mangrove Jack's.

 

Postawione 20 kwietnia, bulgotało przez około tydzień, potem się wyciszyło ale woda w rurce pokazywała że trwa dalej. 

W okolicach zeszłego tygodnia (1-2 maja) bulgotanie znów wróciło ( co 5-7 minut).

Na powierzchni piwa z początku nic nie było, obecnie pojawiło się sporo piany, takiej samej jak z samego początku fermentacji. 
Zapach neutralny, nic szczególnego, wręcz mniej fermentacyjny niż z początku. 

 

Powinienem się martwić czy niech w spokoju jeszcze stoi aż płyn w rurce będzie stały i wtedy sprawdzić odfermentowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Javer napisał:

Cześć,

postawiłem ostatnio moje drugie piwo, na razie z brewkitu. Working man's stout od Mangrove Jack's.

 

Postawione 20 kwietnia, bulgotało przez około tydzień, potem się wyciszyło ale woda w rurce pokazywała że trwa dalej. 

W okolicach zeszłego tygodnia (1-2 maja) bulgotanie znów wróciło ( co 5-7 minut).

Na powierzchni piwa z początku nic nie było, obecnie pojawiło się sporo piany, takiej samej jak z samego początku fermentacji. 
Zapach neutralny, nic szczególnego, wręcz mniej fermentacyjny niż z początku. 

 

Powinienem się martwić czy niech w spokoju jeszcze stoi aż płyn w rurce będzie stały i wtedy sprawdzić odfermentowanie?

 

Pewnie do puchy dali angielski szczep. Tak samo miałem parę razy na FM13 Irlandzkie Ciemności - potrafią po tygodniu opaść, a po kilku dniach znowu zbudować pianę i dofermentować piwo. Więc zaczekać jeszcze - zrobić pomiar i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.