Skocz do zawartości

Pokazowe Warzenie piwa w Warszawie 12 czerwca


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich tych, którzy nie pojadą do Częstochowy zapraszam 12 czerwca na piknik naukowy organizowany przez Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się 12 czerwca 2010, 11:00 - 20:00 w Parku Marszałka Rydza-Śmigłego przy ul. Rozbrat.

Tematem pikniku w tym roku jest mikroświat, czyli to czego nie widać. Koło naukowe w którym działam będzie się wystawiać na tym pikniku, a ja w ramach pokazów będę przygotowywał brzeczkę piwną. Pewnie skończy się na samej brzeczce bo już sprawdziłem, że słabo ona znosi transport, więc będę pewnie zacierał słód pilzneński i trochę jakiegoś caramunicha albo czegoś takiego dla koloru.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich, przyjdźcie z rodzinami będzie dużo atrakcji dla całej rodziny, a ja z chęcią porozmawiam na tematy piwne, a po wcześniejszym uzgodnieniu możemy się wymienić piwami.

 

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja nie będę chmielić ani gotować tego, bo nie będę miał warunków. Po za tym moja tez wyglądała fajnie ale wyszedł kwas :) Nie chcę Cię straszyć ale w przypadku grodziskiego, które jest bardzo słabe, jest niewyobrażalnie podatne na infekcje. Może będziemy rozdawać ciepła brzeczkę do picia, ale to dla krewnych i znajomych żeby potem nie było że się ktoś zatruł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

otóż było jak zwykle, czyli długie warzenie piwa przegrało z wybuchami i kolorkami chemików... na 10 h, które stałem trafiło się może 5 osób z którymi można było rozsądnie pogadać. Większość po usłyszeniu że warzymy piwo pytała się kiedy będzie do picia, a jak usłyszało że za 4 tygodnie to robiło w tył zwrot.... Mając na uwadze swoje ostatnie negatywne doświadczenia z pokazowymi piwami trochę minąłem się z prawdą bo zrobiłem zasyp 4 kg ryżu i 2 kg słodu. Najpierw skleikowałem ryż, schłodziłem do 70°C dodałem słód i trzymałem aż się scukrzy. Potem podjąłem nieudaną próbę filtracji, zatkało się kompletnie po niecałym litrze, zagotowałem cały bajzel i teraz mi fermentuje w miazdze na drożdżach winiarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiło się może 5 osób z którymi można było rozsądnie pogadać. Większość po usłyszeniu że warzymy piwo pytała się kiedy będzie do picia, a jak usłyszało że za 4 tygodnie to robiło w tył zwrot....

Miałem to samo. Sympatyczni Bydgoszczanie, którzy przyjechali specjalnie na pokaz plus jeden facet, który słuchał audycji Janusza Weissa.

A reszta myślała, że da się wypić dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.