Skocz do zawartości

"Piwo niejedno ma imię" czyli artykuł dori :)


BaronVonZuk

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym wydaniu gazetki korporacyjnej GŻ , "Biromaniak" pojawił się artykuł Naszej Szanownej koleżanki dori.

Artykuł jest wstępem do Szkoły Warzenia,pierwszym artykułem z serii, a jednocześnie zawiera informacje nt. piwa dolnej, górnej i spontanicznej fermentacji.

Tekst jest bardzo ciekawie i przede wszystkim lekko napisany.

 

Jeżeli koleżanki i koledzy nie będą mieli (z oczywistych względów) dostępu do czasopisma przywiozę kilka do Żywca.

 

 

Gratulacje Doroto,czekam na c.d.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba mieć zgodę autorki :D

A być może i GŻ ;):)

która nie będzie chciała wspomagać wiedzą wewnętrzną "partyzantów" :):D

Partyzanci się nikogo o pozwolenie nie pytają. :D

 

PS: poza tym trzeba ustalić partyzant czy guerrilla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan wyślę do Doroty,a jeśli nie bedzie miała nic przeciwko to również do wszystkich zainteresowanych,ale to już decyzja dori .

Chłopie, czego Ty się boisz? Wrzucaj to na forum. Jakby to była książka, czy pismo które można kupić w kiosku, to można mieć jakieś skrupuły, że ludzie w tym momencie nie kupią, ale tutaj takiego ryzyka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baronie wrzucaj śmiało skan na forum :)

Od razu uprzedzę, żebyście rozczarowani nie byli - rewelacji w tym artykule nie ma. Nie jest to bowiem opracowanie przeznaczone dla piwowarów domowych, a dla pracowników GŻ często nie związanych zupełnie z produkcją piwa.

 

Pierwszy raz bawię się w coś takiego. Jak wyszło sami ocenicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan wyślę do Doroty' date='a jeśli nie bedzie miała nic przeciwko to również do wszystkich zainteresowanych,ale to już decyzja [b']dori[/b] .

Chłopie, czego Ty się boisz? Wrzucaj to na forum. Jakby to była książka, czy pismo które można kupić w kiosku, to można mieć jakieś skrupuły, że ludzie w tym momencie nie kupią, ale tutaj takiego ryzyka nie ma.

Ja się chłopie niczego i Nikogo nie boje, po prostu szanuje czyjąś własność intelektualną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan wyślę do Doroty' date='a jeśli nie bedzie miała nic przeciwko to również do wszystkich zainteresowanych' date='ale to już decyzja [b'']dori[/b] .

Chłopie, czego Ty się boisz? Wrzucaj to na forum. Jakby to była książka, czy pismo które można kupić w kiosku, to można mieć jakieś skrupuły, że ludzie w tym momencie nie kupią, ale tutaj takiego ryzyka nie ma.

Ja się chłopie niczego i Nikogo nie boje, po prostu szanuje czyjąś własność intelektualną...

Ale o czym Ty piszesz? Przecież napisałem, że gdyby to było wydawnictwo, które można nabyć, to inna rozmowa, ale to nie jest tego typu publikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale Dori włożyła w ten artykuł trochę swojej pracy i po prostu moralnie właściwym jest się jej zapytać czy można go tak upublicznić.

A dlaczego miałaby mieć coś przeciwko? :rolleyes:

 

 

Dori napisz proszę, czy masz coś przeciwko, bo może to jednak ja jakiś dziwny jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baronie wrzucaj śmiało skan na forum :D

Od razu uprzedzę, żebyście rozczarowani nie byli - rewelacji w tym artykule nie ma. Nie jest to bowiem opracowanie przeznaczone dla piwowarów domowych, a dla pracowników GŻ często nie związanych zupełnie z produkcją piwa.

 

Pierwszy raz bawię się w coś takiego. Jak wyszło sami ocenicie :(

Dori już sie wypowiedziala w tej sprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak' date=' ale Dori włożyła w ten artykuł trochę swojej pracy i po prostu moralnie właściwym jest się jej zapytać czy można go tak upublicznić.[/quote']

A dlaczego miałaby mieć coś przeciwko? :rolleyes:

 

 

Dori napisz proszę, czy masz coś przeciwko, bo może to jednak ja jakiś dziwny jestem.

No kopyr nie da się ukryć dziwne,masz podejście... oprócz czasu przy każdej publikacji,czy to naukowej, popularno-naukowej czy też blogu liczy się tzw. własność intelektualna i każdy autor musi wyrazić zgodę na publikację. Zarówno dori piszącej artykuł do GŻ czy Ciebie piszącego na swoim blogu należy zapytać o pozwolenie na kopiowanie czy używanie informacji zawartych w artykule lub samego artykułu.

W innym przypadku to jest zwykła kradzież.

A to,że dori już zdecydowała wszyscy wiemy i w pon artykuł będzie na forum.

 

 

Edit

 

Poza tym prawdopodobnie dori nie zrobiła tego za darmo i to kolejny powód żeby pytać czy ludzie poza GŻ mogą dostać za darmo coś za co kto inny dori zapłacił...dlatego pytałem, to była jej praca.

Edytowane przez BaronVonZuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartość czy własność intelektualna? :D

 

http://mises.pl/255/255/

 

Własność intelektualna, przynajmniej w formie patentów i praw autorskich, nie może być uzasadniona.

 

Nie zaskakuje, iż rzecznicy IP, artyści i wynalazcy uznają często legitymizację własności intelektualnej za udowodniony fakt. Jednakże ci, którzy bardziej troszczą się o wolność, prawdę i prawo nie powinni uznawać za konieczne zinstytucjonalizowanego użycia siły w celu egzekwowania praw IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artykuł od jacera http://mises.pl/255/255/

 

Zgodnie z poglądami wielu libertarian, postrzegających IP jako element praw naturalnych, wytwory umysłu zasługują na taką ochronę jak własność materialna. Oba bowiem są efektem pracy i umysłu człowieka. Ponieważ jesteśmy właścicielami swej pracy, mamy również

 

naturalne prawo do jej owoców, podobnie jak prawo do zbiorów otrzymanych z uprawy. Z tego samego punktu widzenia, mamy też prawo do idei, które wymyślił nasz umysł i do sztuki, którą stworzyliśmy.[37]

 

Powyższa teoria wychodzi od spostrzeżenia, że będąc właścicielami własnego ciała oraz pracy, uzyskujemy tym samym prawo do ich owoców, wliczając ?twory? intelektu. Tworząc wszak sonet, piosenkę, rzeźbę, zatrudniamy swoją pracę i ciało. Jesteśmy uprawnieni do ?posiadania? tych tworów, ponieważ biorą się z innych przedmiotów, które ?posiadamy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.