Skocz do zawartości

Herbata do IPA


Cheatek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukam sprawdzonego sposobu na dodanie herbaty earl grey do IPA. 

Parametry piwa:

18.5BLG

21L

Odfermentowało do 4BLG.

Piwo będzie chmielone na zimno 30g CryoHops Amarillo.

Z herbaty chciałbym uzyskać delikatny aromat earl grey, przede wszystkim chcę uniknąć tanin i garbników.

Myślałem nad wrzuceniem ok. 30-40g herbaty do wody o temp. 80-90 stopni, następnie przefiltrowanie i wrzucenie tego razem z chmielem na zimno.

Jeśli ktoś ma sprawdzony sposób na dodanie herbaty bardzo proszę, żeby się podzielił.

Edytowane przez Cheatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co napiszę pomoże, a może nie...

 

Generalnie nie wrzucaj samej herbaty na cichą :) Swego czasu zainspirowany przepisem z gotowego zestawu surowców zrobiłem sobie taką herbacianą IPĘ. Wyszedł z tego taki earl grey, że aż gryzł w język...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wrzucenia na zimno kluczowy jest też czas, herbaty nigdy do piwa nie dodawałem ale robiłem cold brew z herbatą i po tych 12-18h taniczność wg mnie dość niska była i pewnie w przypadku dodatku na zimno do piwa o podobnych czasach trzeba myśleć.

 

PS Dzisiaj będę na krakowskiej Lidze gdzie będzie Earl Grey APA, to zobaczę co tam piwowarzy wymyślili :)

PS2 Tak w ogóle dodatek herbaty będzie się chyba zawsze wiązał z taninami (jak z dodatkiem drewna), jak chcesz ich całkowicie uniknąć to chyba lepiej pomyśleć o samej bergamotce.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisQ napisał:

Może to co napiszę pomoże, a może nie...

 

Generalnie nie wrzucaj samej herbaty na cichą :) Swego czasu zainspirowany przepisem z gotowego zestawu surowców zrobiłem sobie taką herbacianą IPĘ. Wyszedł z tego taki earl grey, że aż gryzł w język...

 

dodawałem herbatę na cichą i stosunek aromatów chmielowych do dodatków herbaty wyszedł straszliwie zadowalający. być może trzymałeś ją za długo, albo sypnąłeś jej za dużo.

Edytowane przez LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem z dodawania herbaty na cichą bardzo zadowolony, tylko że to był Lapsang a nie Earl Grey, więc zupełnie inna herbata. No ale kwestie garbnikowe powinny być akurat porównywalne. Dawałem ją na 36h przed rozlewiem i myślę, że czas może być tutaj kluczowy. Jak się wrzuci na kilka dni czy tydzień to pewnie wypłucze się ich znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat w PA 12,6 blg z herbatą turecką. 110 g herbaty ekstrahowane w 2 L wody na zimno przez 24h. Warka 15Litrów.  Efekt był fajny. Dodane przy rozlewie.

Edytowane przez Fantastyczny Pan Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się użyć olejku z bergamotki. Z tym, że mam problem jak go dodać do piwa - olejek jak to olejek nie rozpuści się. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wziąć ok. 10-15g chmielu(mam na stanie centennial i mosaic) i skropić go 2ml takiego olejku i wrzucić normalnie do chmielenia na zimno. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 14:21, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

 

dodawałem herbatę na cichą i stosunek aromatów chmielowych do dodatków herbaty wyszedł straszliwie zadowalający. być może trzymałeś ją za długo, albo sypnąłeś jej za dużo.

 

Bardzo możliwe, to były moje początki - ale jakoś tak zniechęciłem się do herbaty jako dodatku w piwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.