Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze automatycznego gara.


kubahuet

Rekomendowane odpowiedzi

Numer 2 i 3, to praktycznie to samo, inny brand, ten pierwszy jedynie troszke inna konstrukcja, ale zasada ta sama, zalety i wady tez, z tego pierwszego chyba latwiej wymontowac pompe w razie zatoru, ale tez przy odpowiednim uzytkowaniu ta pompa sie nie zatka, u mnie sie to jeszcze ani razu nie zdarzylo. Cena kazdego podobna, rozmiarowo tez,

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawencjusz napisał:

Też się nad tym zastanawiam. Przeglądam wątek o GF i Coobro-podobnych, ale tam jest już napisane, że ciężko się w tym połapać i wyciągnąć jakieś jednoznaczne wnioski. Może ktoś się pokusi o podsumowanie? :)

 

Podsumowanie jest bardzo proste. Wszystkie gary są sprowadzane z chin pod inna nazwą;) Dodaj do tego jeszcze dwie zasadnicze różnice w postaci umiejscowienia pompki na zewnątrz i wewnątrz oraz sposobu montażu rurki odpływowej w koszu;).  Czytając dalej fora. Po zakupie będziesz musiał jej lekko zmodyfikować dokupując hopstopery, hodsidery wywalając bezużyteczną bazookę. Niektórzy jeszcze wymieniają sita w koszu.

 

Osobiście kupiłem używanego Maischfesta (uboższa wersja powyższych) do tego pompka i szybkozłączki z Chin i za połowę ceny mam automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawencjusz napisał:

Też się nad tym zastanawiam. Przeglądam wątek o GF i Coobro-podobnych, ale tam jest już napisane, że ciężko się w tym połapać i wyciągnąć jakieś jednoznaczne wnioski. Może ktoś się pokusi o podsumowanie? :)

Trudno o podsumowanie bo raczej nikt nie uzywa wszystkich :)

Przy tym ostatnim linku z mraxama jest chyba zbyt wiele wodotrysków. Zamiast kranika wstawiono płynowskaz. Będzie problem z myciem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł z linku trzeciego nie ma kranu więc będzie uciążliwy w używaniu - nie mam,

Kocioł pierwszy z tego co widzę ma pobór brzeczki przez kran. Wyobrażam sobie zapaćkaną podłogę przed kotłem podczas odpinania złączki. Ma też mały obieg antyprzypaleniowy ale jeśli to ma być pompowane przez bazookę to nie ma prawa działać - nie mam,

Kocioł drugi - pompę wyjmuje się bez problemu, kolanko górne mogło być zrobione jak w kotle pierwszym, nic nie trzeba przerabiać pod warunkiem że chmielisz w skarpecie albo czymś podobnym, wtedy podczas warzenia włączasz duży obieg i kierujesz go do skarpety, bazooka wtedy jes OK - mam.

Edytowane przez Krzych132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania jest taka sama, zostaje kwestia wykonania itd. Ja używam GF bez żadnych dodatkowych przeróbek i jestem mega zadowolony. Więc wszystkim polecam tego typu urządzenia. 
Jeżeli już to wybrałbym taki gdzie dostęp do pompy jest łatwiejszy i szybszy.  Druga sprawa to łatwa możliwość podnoszenia pokrywki np. podczas zacierania. Nie widziałem tego na żywo ale ze zdjęć wydaje mi się to praktyczniejsze w pierwszym przypadku ze względy na wężyk (ale mogę się mylić :/ ) a nie sztywną rurkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 09:34, giekon napisał:

Zasada działania jest taka sama, zostaje kwestia wykonania itd. Ja używam GF bez żadnych dodatkowych przeróbek i jestem mega zadowolony. Więc wszystkim polecam tego typu urządzenia. 
Jeżeli już to wybrałbym taki gdzie dostęp do pompy jest łatwiejszy i szybszy.  Druga sprawa to łatwa możliwość podnoszenia pokrywki np. podczas zacierania. Nie widziałem tego na żywo ale ze zdjęć wydaje mi się to praktyczniejsze w pierwszym przypadku ze względy na wężyk (ale mogę się mylić :/ ) a nie sztywną rurkę. 

Wypinasz z camlocka i masz dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki :

https://www.electronic-star.pl/Dom-i-Rozrywka/Artykuly-Gospodarstwa-Domowego/Urzadzenie-do-schladzania/Hopfengott-kociol-zacierny-30-litrow-30-140-C-pompa-obiegowa-stal-nierdzewna-30-Ltr.html

 

W Niemczech cenowo wypada nawet lepiej niz w Polsce, ale i tak mysle ze jest najtanszy z calej konkurencji.

Ma minusy i plusy tak jak wszystkie kociolki z tego segmentu cenowego.

Jesli chodzi o jakosc jest okej, ale o wytrzymalosci nie moge sie zbytnio wypowiedziec bo sam nie mam go jakos bardzo dlugo. Zrobilem na nim dopiero z 7 warek.

Zasada dzialania wszystkich tego typu kociolkow jest podobna - roznice sa jedynie w sterowniku.

W modelu ktory ja Ci wyslalem nie ma mozliwosci zapisywania receptur, a temperatury sa do 4 krokow - mi to wystarcza. Z tego co wiem Klarstein ma wiecej krokow temp. mozliwych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.04.2019 o 19:04, Krzych132 napisał:

Kocioł z linku trzeciego nie ma kranu więc będzie uciążliwy w używaniu - nie mam,

 

Trochę odkopuję temat, ale mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego brak kranu będzie uciążliwy, skoro jest pompa i nawet przy myciu można od razu wszystko przepuścić przez cały układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.