Skocz do zawartości

03. 08. 2019 - Raciborski Konkurs Piw Domowych


Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do udziału w I Raciborskim Konkursie Piw Domowych.

Piwa oceniane będą w dwóch kategoriach:

-Monachijskie Ciemne

-Milk Stout.

 

Terminy znajdziecie w załączonych plikach.

 

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Piastowskiego Festiwalu Piwa - Piwny Fajer- 03.08.2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

 

Podczas trwania festiwalu chcemy stworzyć Strefę Piwa Domowego w której dostępne będą rollbary dla piwowarów chętnych do częstowania gości swoim piwem.

Jeśli ktoś chciałby przyjechać ze swoim piwem, proszę o kontakt na pw lub e-mail piwnyfajer@browarraciborz.pl

Podczas imprezy odbędzie się III Międzynarodowa giełda Birofiliów w Raciborzu.

 

Regulamin: Regulamin I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych.pdf

Opis kategorii: Opis kategorii RKPD.pdf

Formularz zgłoszenia piwa: formularz zgłoszenia piwa RKPD.pdf

g12.png.0801d8b716c5d8c00e36cefcea0824aa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No i co nie napisane, że są nagrody - i to was wstrzymuje przed wysyłką. Chyba trzeba zamknąć nasze konkursy bo to jest chore. 

Popatrzcie na konkursy w Chorwacji, Budapeszcie, Koszycach, Czechach tam nikt nie przywiązuje wagi do nagród. To jest zabawa i wszyscy się bawią. Nagrodą są dyplomy i jakieś suweniry tylko za pierwsze miejsce.

W Chorzowskim konkursie są nagrody i co ważne warzenie piwa w Browarze Zamkowym w Cieszynie i też zgłoszeń ledwo ,ledwo.

Po prostu robi się to chore. Dla mnie jako organizatora jest to antymotywacja i nie wiem czy jest sens robić cokolwiek dla piwowarstwa domowego dla WAS szanownych piwowarów. Nie będę pisał więcej. Im mniej zaangażowania tym większe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wyolbrzymiles, szczegolnie ze swoje zgloszenie juz wyslalem i zabutelkowalem piwo specjalnie pod katem tego konkursu (akurat mialem milk stout, ktory mial byc podzielony na dwie wariacje po burzliwej, ale piwo bazowe jest bardzo spoko i nadarzyl sie taki konkurs wiec zachowalem troszke wersji "czystej"). Najwazniejsze dla mnie jest to ostatnie pytanie, bo jesli ma to oceniac piwowar z Raciborza to wole te butelki rozdac okolicznym znajomym piwowarom domowym, ktorych zdolnosci sensoryczne znam i cenie i ktorych oceny sa pelne oraz rzetelne. Pozostale watpliwosci spisalem po kolei zgodnie z watpliwosciami, ktore pojawily sie podczas lektury regulaminu. 

Przykladem Chorzowa zaprzeczasz sam sobie - skoro nagroda jest rewelacyjna (bo tak postrzegam mozliwosc komercyjnego warzenia wlasnego piwa), a liczba zgloszen kuleje, to jednak problem i opor musi lezec gdzie indziej.

Dla mnie najcenniejszym trofeum z KPD jest metryczka sedziowska, dlatego tez przed wyslaniem piwa sonduje prawdopodobienstwo rzetelnej jego oceny.

Edytowane przez NervGal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NervGal napisał:

bo jesli ma to oceniac piwowar z Raciborza to wole te butelki rozdac okolicznym znajomym piwowarom domowym, ktorych zdolnosci sensoryczne znam i cenie i ktorych oceny sa pelne oraz rzetelne.

Proszę bardzo. Może nawet lepiej żebyś je rozdał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie tak to zabrzmialo, przepraszam. Nie chodzi mi personalnie o konkretna osobe, tylko zalezy mi na rzetelnej ocenie - a to zweryfikowac moge tylko na podstawie "papierow" sedziowskich czlonkow komisji albo osobistej znajomosci z oceniajacym - to tylko mialem na mysli. Jesli jest to konkurs quasi konsumencki, to, ze tak to ujme, konsumenci sa wszedzie i nie ma potrzeby poswiecania czasu i pieniedzy na wysylke piwa na drugi koniec Polski.

 

Czy tego typu pytania ze strony potencjalnego uczestnika sa dziwne w przypadku pierwszej edycji konkursu?

Edytowane przez NervGal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych

W kategorii

Milk Stout

 

Miejsce 3:

MACIEJ PALUSIŃSKI I JOANNA MITEK

Z LUBLINA

 

Miejsce 2:

ZBIGNIEW RACZŃSKI – BROWAR DOMOWY ZBEER

Z RACIBORZA

 

Miejsce 1:

JACEK ANDRZEJOWSKI

Z ŁODZI

 

 

Wyniki I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych

W kategorii

Monachijskie ciemne

 

 

Miejsce 3:

MARIUSZ JACHIMOWSKI

Z GDAŃSKA

 

Miejsce 2:

MACIEJ CISZEWSKI – BROWAR DOMOWY „CICHY”

Z WOLI RAKOWEJ

 

Miejsce 1:

MAREK KAWECKI – BROWAR DOMOWY „GNOM”

Z JUCHNOWCA KOŚCIELNEGO

 

Wyniki konkursu konsumenckiego:

Miejsce 1:

-JANUSZ ŠVACH – BROWAR DOMOWY GARAŻ

 

Metryczki razem z analizą laboratoryjną piw ocenionych podczas konkursu zostaną wysłane po opracowaniu ich przez sędziów.

Nagrody zostaną wysłane do zwycięzców.

 

Zwycięzca w kategorii milk stout JACEK ANDRZEJOWSKI uwarzy piwo wg. swojej receptury w Browarze Rynek w Raciborzu.

Zwycięzca w kategorii monachijskie ciemne MAREK KAWECKI uwarzy piwo wg. swojej receptury w Browarze Zamkowym w Raciborzu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo sprawnie zorganizowany i przeprowadzony konkurs. Bardzo szybko otrzymalem nagrody i metryczke, obydwa prezentuja wysoki poziom i przerosly moje oczekiwania ? Ciekaw jestem jeszcze tej analizy laboratoryjnej, bo to dla mnie nowosc i bardzo atrakcyjny dodatek. Pozdrawiam organizatorow i dziekuje za to wszystko, a piwowarow zapraszam do konkurowania w kolejnych edycjach. Mucha nie siada na organizacji, nic tylko zglaszac do Pucharu i pracowac nad dotarciem do szerszego grona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sprawnie zorganizowany i przeprowadzony konkurs. Bardzo szybko otrzymalem nagrody i metryczke, obydwa prezentuja wysoki poziom i przerosly moje oczekiwania Ciekaw jestem jeszcze tej analizy laboratoryjnej, bo to dla mnie nowosc i bardzo atrakcyjny dodatek. Pozdrawiam organizatorow i dziekuje za to wszystko, a piwowarow zapraszam do konkurowania w kolejnych edycjach. Mucha nie siada na organizacji, nic tylko zglaszac do Pucharu i pracowac nad dotarciem do szerszego grona
To post sarkastyczny?!

PS: Ja jeszcze poczekam na metryczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.