Skocz do zawartości

Keg 20l jako fermentor stożkowy


zegancio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak luźno sobie myślę czy keg 20l po piwie nie mógłby posłużyć jako fermentor stożkowy? Z racji że na rynku dostępne są tylko wielkości 11l i 33l i kosztują pieniążki dość spore taki keg po odpowiedniej przeróbce mógłby posłużyć za idealny fermentor pod warki 10-15l do standardowej lodówki. Mam jedynie wątpliwości co do jego dość płaskiego leja w porównaniu do klasycznych fermentorów stożkowych i montażu zaworu spustowego. 

Oczywiście projekt traktuje luźno i chętnie posłucham waszych opinii być może jest to przerost formy nad treścią.

 

keg.jpg.19a782a1ba80b5311f3d8c684529d0d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zegancio napisał:

projekt traktuje luźno

Ja się zastanawiałem czy da się na potrzeby fermentacji zaadaptować pojemniki na wodę z dystrybutorów:
eden-bottles.png

Na zdjęciu tego ne widać, ale widziałem takie z dłuższym lejkiem. Nigdy jednak nie miałem okazji ich zdobyć i zobaczyć z jakiego są materiału, czy dadzą się nawiercić ect.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zasada napisał:

Ja się zastanawiałem czy da się na potrzeby fermentacji zaadaptować pojemniki na wodę z dystrybutorów:
eden-bottles.png

Na zdjęciu tego ne widać, ale widziałem takie z dłuższym lejkiem. Nigdy jednak nie miałem okazji ich zdobyć i zobaczyć z jakiego są materiału, czy dadzą się nawiercić ect.

Dadzą sie. Jest jednak problem z myciem. Mają pustą w środku rączkę i nie bedzie jak sie tam dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x1d napisał:

Wszystko się da, pytanie tylko po co?

Żeby wykorzystać śmieć/ prawie śmieć i za ułamek ceny i trochę roboty mieć fermentor stożkowy ze wszystkimi jego walorami. Na poziomie myślenia się skończyło, jeśli kiedyś trafi mi w ręce to się przekonam.

 

7 minut temu, Kaniutek napisał:

Mają pustą w środku rączkę i nie bedzie jak sie tam dostac.

OK. Jestem jednak przekonany, że widziałem takie bez rączki. Ale nic to - jak wyżej napisałem, sfera gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 22:33, zasada napisał:

Ja się zastanawiałem czy da się na potrzeby fermentacji zaadaptować pojemniki na wodę z dystrybutorów:
eden-bottles.png

Na zdjęciu tego ne widać, ale widziałem takie z dłuższym lejkiem. Nigdy jednak nie miałem okazji ich zdobyć i zobaczyć z jakiego są materiału, czy dadzą się nawiercić ect.

plastik jest dosyć twardy, da sie wiercić. Jeżeli dostaniesz za darmo to może ale normalnie to kaucja 20zł

dar natury.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zasada napisał:

Żeby wykorzystać śmieć/ prawie śmieć i za ułamek ceny i trochę roboty mieć fermentor stożkowy ze wszystkimi jego walorami.

To oczywiście chwalebna motywacja. Fermentowałem i w butelkach po wodzie mineralnej 6l, ale jednorazowo, bo ich wymycie naprodukowałoby chyba więcej chemicznych odpadów niż sam plastik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, x1d napisał:

ich wymycie naprodukowałoby chyba więcej chemicznych odpadów

Swoją drogą, ciekawe jak wyglądają szacunki zużycia chemikaliów i wody dla standardowej domowej warki ca.19 l

Ktoś to liczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zasada napisał:

Swoją drogą, ciekawe jak wyglądają szacunki zużycia chemikaliów i wody dla standardowej domowej warki ca.19 l

Ktoś to liczył?

Różnica będzie przy myciu, bo wiadro możesz umyć mechanicznie gąbką, więc mniej chemii i wody. Chyba to największy minus butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.