Skocz do zawartości

Drożdże piwne (nieaktywne)


debowy

Rekomendowane odpowiedzi

z nieaktywnych drożdży można robić wiele rzeczy, ale to są zazwyczaj pasze, albo różne preparaty białkowe. Ciężko mi sobie wyobrazić że ktoś siedzi w domu w piwnicy i przerabia litry drożdży żeby wyciągnąć z nich jakieś białko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa przypomina mi pewien skecz z Monty Pythona, dwu gości w pubie, jeden zagaduje drugiego ciągle puszczając oko robi sugestie i aluzje... a potem się okazuje... ;):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa przypomina mi pewien skecz z Monty Pythona, dwu gości w pubie, jeden zagaduje drugiego ciągle puszczając oko robi sugestie i aluzje... a potem się okazuje... ;):beer:

Proszę bardzo tak to szło:

 

 

 

 

 

 

NO NIE?!

PIERWSZY MĘŻCZYZNA Eric Idle

DRUGI MĘŻCZYZNA Terry Jones (dwóch mężczyzn siedzi obok siebie w pubie; pierwszy mężczyzna zachowuje się jak debil i w czasie rozmowy wykonuje szereg idiotycznych ruchów i znaków; drugi, trzymający kufel z piwem, jest poważny i dystyngowany)

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Czy pańska żona się szwenda? No wie pan o co chodzi. No nie? Nie muszę chyba nic dodawać? No nie?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

(zdziwiony)

 

Słucham?

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Pańska żona... wypuszcza się. No nie? Puszcza, prawda? No nie?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Czasami musi gdzieś wyjść.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

No jasne, że tak. Nie muszę nic dodawać. No nie? Rozumiemy się? No nie?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Chyba nie całkiem nadążam za panem.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Nadążać za mną? Doskonale! Nie lubię mrugać do ślepego nietoperza.

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Pan czymś handluje?

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Handluje? Bardzo dobrze! Nareszcie pan załapał. Paskuda z pana, paskuda. No nie?

Nic dodać, nic ująć. No nie?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Ale...

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Czy pańska żona... Czy pańska żona lubi sport?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Owszem, lubi.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

No jasne, że tak.

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Bardzo lubi krykiet.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

A kto nie lubi? A więc lubi sobie pograć. Wiedziałem, wiedziałem! Była trochę w obiegu, no nie?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Jasne, trochę podróżowała. Pochodzi z wioski pod Londynem.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Nie gadaj pan, nie gadaj! Ładny numer. No nie? Kapuje pan. No nie? Czy ta pańska wiejska żona interesuje się może... fotografią?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Fotografią?

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Fotografie... takie obrazki... No wie pan. No nie? Pstryk, pstryk, błysk, błysk i tak dalej. No nie?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Zdjęcia z wakacji?

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Można je robić także na wakacjach. W kostiumie kąpielowym, bez kostiumu, fotki z ukrycia... te klimaty. No nie?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Nie mamy aparatu fotograficznego.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Ale mimo to... Łoooooo! Łooooo!

 

(trąca łokciem rozmówcę, który wyraźnie traci cierpliwość; odstawia energicznie kufel z piwem)

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Czy pan coś insynuuje?!

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Nie... skąd... Tak.

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Słucham.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

To znaczy... Jest pan światowcem, szefie? Był już pan - tu i tam?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

O co panu chodzi?!

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Chodzi o to, że... że... że pan już to robił... to znaczy... Spał już pan z kobietą?

 

DRUGI MĘŻCZYZNA

Tak.

 

PIERWSZY MĘŻCZYZNA

Jak to właściwie jest?

 

(pierwszy mężczyzna wyraźnie zdumiony; cięcie; sędzia piłkarski gwiżdże na koniec meczu; cięcie; It's Man kłania się niepewnie do kamery i odchodzi do lasu; napisu końcowe; pojawia się biała strzałka wskazująca jedno z drzew)

 

GŁOS

(spoza kadru)

 

Modrzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej off topic...

 

Mój ulubiony skecz słowny.

 

KLIENT : Co dziś jest w jadłospisie?

KOBIETA ZA LADĄ : Jajka na bekonie, jajka na kiełbasie i bekonie, jajka z mielonką, jajka na bekonie z mielonką, jajka na bekonie z kiełbasą i mielonką, mielonka z bekonem, z kiełbasą i mielonką, mielonka z jajkiem, mielonką, bekonem i mielonką, mielonka z mielonką, mielonką, jajkiem i mielonką, mielonka z mielonką, mielonką, mielonką, prażoną fasolą, mielonką i mielonką, albo homar z krewetkami, w sosie księżycowym z truflami i brandy, na tym jajko sadzone i mielonka.

KLIENT : A jest coś bez mielonki?

KOBIETA ZA LADĄ : Mielonka z jajkiem, kiełbasą i mielonką. Tam nie ma za dużo mielonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam marmite do tostów, ale ponoć ludzie dzielą się na tych co lubią i tych co nienawidzą, trzeciej opcji nie ma :):D

Mimazy a możesz określić jakoś smak tego marmita? Kuzyn-angol ma mi niedługo przywieźć słoik, i wyraził się tak samo, że albo pokochasz albo znienawidzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słony przede wszystkim :D

Służy bardziej do brudzenia grzanki niż do jej smarowania, jakby koncentrat z przyprawy maggi czy sosu sojowego, jakby lekko dymny... trudno określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.