Skocz do zawartości

PID - ustawienia parametrów


anatom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

może mnie ktoś nakierować jak dobrać parametry P, I, D w MyPIN TA4 i TD4 żeby sterownik uwzględniał bezwładność cieplną garów?

Na razie ustawienia P, I, D mam na off, gar 100L, grzałka 5,5 kW.

Zadaję np 50C PID wyłącza się po osiągnięciu 50C ale temperatura jeszcze rośnie tak do 53, 54C (na próbce ok 15l wody). Trzeba pogrzebać w ustawieniach P, I i D tak żeby sterownik zaczął "zwalniać" w odpowiednim momencie. 

Pewnie macie doświadczenia, pomóżcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Na razie ustawienia P, I, D mam na off ...

...PID wyłącza się po osiągnięciu 50C ale temperatura jeszcze rośnie tak do 53, 54C

 

 

To masz PID włączony czy nie? Jeśli nie to sterownik działa jak termostat. Spróbuj na włączonym trybie PID ustawić temperature i wtedy sprawdź czy jest ok, bo wg zasady działania samego PID nie powinien przegrzewać o 4°C

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiaj metodą prób i błędów, np co 1/4 zakresu, wlej wodę do gara i obserwuj. Ustaw sobie np 35°C (żeby było szybciej) i co zmiana parametrów wymieniaj wodę na zimna. Zaobserwuj przy jakich wartościach woda się grzeje stosunkowo szybko i nie przekracza temperatury zadanej. Zrób notatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po auto tuningu działa jak należy. 

 

Mam jeszcze jedno pytania. 

Jak w mypin TD4 ustawić poziom mocy grzałki? Chciałbym, po doprowadzenie do wrzenia, ustawić moc np na 70%. Chyba jest taka możliwość? 

Dziękuję 

 

Edit: dobra już wiem, Amerykanie pomogli niezwłocznie 

Edytowane przez anatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pozwolę sobie zacytować oryginalna wiadomość z forum. Nie sprawdzałem czy to działa bo nie warzyłem od tego czasu. Po następnej warce to potwierdzę. 

 

Just hit the set button (The current pwm percentage will show that its using in auto mode) and then hit and hold the green manual button for 3 seconds until the light comes on... Then use the blue arrow key to scroll to the digit you want to change to set your manual % value and hit set... Setting the temp is fairly easy hit the blue scroll arrow button to scroll to the digit you want to change than the up or down arrows to adjust the value and then hit "set" (yellow button.) The red (SV) digits are your desired temp set point or desired pwm % depending on the mode your in.

 

Potwierdzam: działa

Edytowane przez anatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.