Skocz do zawartości

Lepsza starsza gęstwa czy świeża po 15,4BLG???


tomitomi13

Rekomendowane odpowiedzi

WYEAST Belgian Ardeness.

 

Mam w lodówce słoik dość rzadkiej gęstwy (pierwsze pokolenie), po BPA 13,5 BLG, nieprzemytej, która ma 15dni ale w momencie kiedy będę chciał ja użyć na kolejną warke będzie ona miała 26 dni od zebrania.

Wyczytałem na piwowiki, że optymalny czas przechowywania gęstwy drożdżowej dla drożdży belgijskich to 2-3 tygodnie.

 

Dodatkowo niedługo zlewam na cichą Golden Blond Ale o ekstrakcie poczatkowym 15,4BLG i moge zebrać gęstwę.

Planuję powtórzyć warkę typu Golden Ale o ekstrakcie  od 14,5 do 16BLG albo jakieś BPA (12-14BLG)

Sensowną granicą zbierania gęstwy jest 15BLG.

 

Które z drożdży będą lepsze?

A może zrobić ich miks?

 

Edytowane przez tomitomi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zasada napisał:

Wziąłbym świeżą, starszą wylał.

ok, to 15,4 BLG mnie mocno zastanawiało.

Pomimo, że już tak raz zrobiłem przy okazji stoutów - wziąłem gęstwę po 15,5 BLG i było ok...  ale tam były US-05.

 

Edytowane przez tomitomi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używałem nawet 2-miesięcznej gęstwy i nie miałem żadnych problemów. Jeśli gęstwa była zakażona już w pierwszej warce, lub zakaziła się w trakcie zbierania, to czy użyjesz jej po 2 dniach czy dwóch miesiącach nie zrobi już różnicy (po 2 miesiącach może za to wyraźniej wyczujesz oznaki zepsucia gęstwy i ją wywalisz). Drożdże to zadziwiająco żywotne stwory :)

 

Przy dłuższym przechowywaniu warto by przemyć gęstwę na początku, ale to kolejne ryzyko zarażenia, więc jak kto się czuje ze sterylnością swojego warsztatu.

 

Z trzeciej strony, gęstwa po piwoe 16 BLG też będzie w zupełności dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tomitomi13 napisał:
55 minut temu, zasada napisał:

Wziąłbym świeżą, starszą wylał.

ok, to 15,4 BLG mnie mocno zastanawiało.

Pomimo, że już tak raz zrobiłem przy okazji stoutów - wziąłem gęstwę po 15,5 BLG i było ok...  ale tam były US-05.

Zastosuj świeżą , ja robiłem portera bałtyckiego na gęstwie po kożlaku ( 17blg  FM31) i wyszedł bardzo dobry , fermentacja ruszyła  szybko  i przebiegła prawidłowo , piwo wyszło bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze nie ryzykowalbym starej gestwy, tylko lepiej wez swieza.

Mi sie juz 2 razy zdazylo ze 3-4 tygodniowa gestwa mi potrafila nie wystartowac (nie jest to regula ale lepiej dmuchac na zimne). Od tego czasu staram sie nie trzymac gestwy dluzej niz 2 tygodnie w bezczynnosci (nie przeplukuje gestwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głoś też na świeżą.

 

No i 15,4°Blg to żadne jeszcze mocne piwo, a ponadto między starym, a nowym masz minimalną różnicę w ekstrakcie (jak miałbyś np. starsze 8°Blg i nowsze 15°Blg, to można by się jeszcze zastanawiać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rado napisał:

Używałem trzecie pokolenie gęstwy Ardenese po Triplu 18Blg , zadana do Special Ale 19 blg  wychodziły po raz kolejny z wiadra ,piwa bardzo udane.

Nie odważyłbym się:) Ale miło słyszeć że to tak zaprawione w boju drożdżaki. Będę spokojniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.