Skocz do zawartości

III Gwiazdkowy KPD 2019: Wybór stylu konkursowego


mundex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Do piątku 2019.04.19 można zagłosować na styl konkursowy w III Gwiazdkowym KPD. Konkurs jak co roku rozegrany będzie w grudniu. Ankietę można znaleźć tutaj. Zachęcam wszystkich chcących uwarzyć piwo konkursowe o zagłosowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mundex napisał:

Zachęcam wszystkich chcących uwarzyć piwo konkursowe o zagłosowanie.

Kiedy zamknięcie ankiety, kiedy wyniki?

edit: widzę już kiedy zamknięcie przepraszam za nieogar.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący trzeci Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany przez piwowarów w ankiecie.

 

Style III Gwiazdkowego KPD to:
1. Christmas Ale (Świąteczne Ale)
2. Smoked RIS (Wędzony Russian Imperial Stout)
3. SMaSH Polish Ale (SMaSH Polskie Ale)

 

Opisy stylów:
Christmas Ale: https://bit.ly/2UQl5NR
Smoked RIS: https://bit.ly/2V3NvJ8
SMaSH Polish Ale: https://bit.ly/2GXN8HD

 

Konkurs zostanie rozegrany w grudniu 2019 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2019 w Browarze Widawa. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 14:19, Juniorek napisał:

Wiem ze SM polega na zasypie jedynie samego jednego gatunku słodu, ale zastanawiam się czy dopuszczane by było dodanie płatków owsianych 

Odpowiadając krótko: Nie.

 

Smash to zasyp w stu procentach jeden słód i jeden chmiel. Nic po za tym. Żadnych dodatków. 

 

 

Edytowane przez Fradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fradio napisał:

Druga sprawa to jeśli dodasz niewielką ilość czegoś innego, są szanse że pozostanie to niezauważone. Na przykład zest do aipa.

 

I później ta rozpierająca duma „nie połapali się, że oszukiwałem i wygrałem - jeeeee, jestem zajebisty” :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa jeśli coś jest jawnie zabronione...

 

Przy czym uważam że oszustwo w stylu wysłania uznanego komercyjnego piwa po zmianie etykiety czy zwyczajnie wysłania piwa kogoś innego powinno być tępione i jeśli chodzi o takie oszustwa jestem całkowicie przeciw. 

 

 

 

Edytowane przez Fradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kategorie na konkursy powinny mieć tylko wytyczne sensoryczne, a nie surowcowe (surowcowe są dobre np. na panele degustacyjne), wtedy piwo ma pasować do opisu stylu, a jak je zrobi piwowar to już jego sprawa ale widzę w dalszym ciągu sporą popularność kategorii z wytycznymi surowcowymi w KPD.

(wg mnie np. Polskie Ale to raczej powinien być styl, który cechuje się określonym charakterem chmielowym (określonym w opisie stylu), a nie być zrobiony na polskich chmielach, tak jak American Pale Ale nie musi być na chmielach rosnących w Ameryce (mogą rosnąć w Australii, czy gdziekolwiek indziej), tylko musi się cechować określoną chmielowością)

 

1 godzinę temu, Fradio napisał:

Przy czym uważam że oszustwo w stylu wysłania uznanego komercyjnego piwa po zmianie etykiety czy zwyczajnie wysłania piwa kogoś innego powinno być tępione i jeśli chodzi o takie oszustwa jestem całkowicie przeciw

Tu jest prosta sprawa i jest oszustwo i poświadczenie nieprawdy (w celu osiągnięcia korzyści), bo w formularzach zgłoszeniowych deklarujesz, że piwo jest Twojego autorstwa. 

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/15/2019 at 8:59 PM, Fradio said:

Za małe mam doświadczenie żeby tak kombinować. Tak jak pisałem uslyszne w podcascie od osoby która ma kilka konkursów z pozytywnym odźwiękiem. Nota bene jest na tym forum. Chodzi mi o to że jeśli piwo jest zgodne z opisem, to mało istotne co do niego dodasz.  Ratować nieudane piwo mozna na rozne sposoby. Nawet jeśli według stylu jakoś dodatku nie powinno być w stylu.  Jak osiągniesz efekt to twoje. 

Inna sprawa jeśli coś jest jawnie zabronione...

No właśnie, co innego wysłać RIS-a Wood Aged, w którym nie czuć drewna, i który smakuje jak porter bałtycki w kategorii Porter Bałtycki, a co innego zastanawiać się: hmmm… będą warzyć SMASH-a, rozkminiać, co da się wycisnąć z jednego słodu i jednego chmielu, ale przecież ja już mam wystarczające doświadczenie, żeby coś zakombinować. Dam odrobinę wiedeńskiego – wyłgam się dekokcją. Dam nieco karmelowego – nakłamię, że gotowałem 4 godziny. Dam mieszankę amerykańskich chmieli i ożenię im kit, że to polski Chinook. No bo przecież słucham podcastów i już umiem kombinować…

Są kategorie, gdzie kluczem jest smak i chyba nawet czasem organizatorzy wprost mówią: możesz wysłać piwo z jakimś niestandardowym dodatkiem, ale jak go wyczujemy, to piwo odpadnie. Są jednak kategorie, gdzie grupa ludzi zawiera między sobą niepisaną umowę, że wszyscy warzą SMASH-a i na tym polega zabawa. No, ale przecież, to nie jest jawne poświadczenie nieprawdy na papierze, więc czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.09.2019 o 20:54, PaniczDoBrewdziej napisał:

Podbijamy pytanie: Czy w SMaSH Polish Ale można użyć Cascade(PL) lub Chinook(PL)?

Również podbijam. Pytałem o to mailowo - brak odpowiedzi. Strona www konkursu (https://gkpd.pspd.org.pl/) chyba leży. Na fb brak informacji kiedy będzie można się rejestrować oraz brak informacji o terminie nadsyłania piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.