Skocz do zawartości

Chmiel Lubelski, chmielenie na goryczkę i na zimno.


Roy_Batty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy chmielenie na zimno chmielem Lubelskim przełoży się na przyjemny chmielowy aromat w piwie (jak dla mnie może być ziołowy). Bo opinie w tej kwestii to Wańka-Wstańka, zapach od "nic" po siano i murawę z boiska i ogólnie "gościu" daruj sobie ten chmiel... . Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym chmielem i doradzi ile gramów na litr piwa? (na zimno). Piwo to SMaSH (pilzneński i lubelski) blonde ale do 13blg.
Czy przy chmieleniu na goryczkę jest jakaś granica IBU dla tego chmielu, której lepiej nie przekraczać bo robi się nieprzyjemnie w smaku?.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiele nim witbier od jakis czterech warek i goryczka zawsze była odpowiednia. Może to przypadłość stylu że przykrywa chmiel ale wad z zastosowania jego żadnych nie odkryłem. Do IPA lub APA warto jednak wrzucić coś lepszego, stylowego. 

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w chmieleniu ale jeśli nie celujesz w duże wybicie to przekonałbym się na własnej skórze co ten chmiel wnosi do piwa jako singiel hop. Ja mam w planach (składniki już kupione) singiel sMash na Zuli - a kto bogatemu zabroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jancewicz napisał:

Ja z lubelskiego miałem smak truskawek z kompotu ale być może była to przypadłość konkretnego rocznika. 

No cóż, może być i truskawkowo byle coś było. Chmiel Lubelski naprawdę super aromatyczny ;), co komu w duszy gra, czytałem o zapachu bergamotki... :).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SynMojegoStarego napisał:

Nie chmiel tym na goryczkę, bo możesz doświadczyć łykowatości i nieprzyjemnej goryczki w smaku.

Na zimno dał mi coś między truskawką, a poziomką.

Celowałem w około 25-30 max ibu, zobaczę jak będzie z odrobiną Lubelskiego, ma być SMaSH, bez ściemy.
Jeśli Lubelski nie zrobi roboty to następnym razem dam innego chmielu na goryczkę, życie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zegancio napisał:

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w chmieleniu ale jeśli nie celujesz w duże wybicie to przekonałbym się na własnej skórze co ten chmiel wnosi do piwa jako singiel hop. Ja mam w planach (składniki już kupione) singiel sMash na Zuli - a kto bogatemu zabroni :)

Fajnie, że bogaci są wśród nas :), Zula potrzebuje odrobinę miłości :).
Szkoda, że tylko jeden sklep ma w ofercie ten chmiel. Może dobrze dla sklepu, ale tak sobie dla promowania chmielu.

Moja kolejna warka będzie z Izabelą :). Już nawet nie pytam o aromat (cytrus i sosna, podobno... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niewymagających zapach może być,  dla beergeeków nieprzyjemny  ;)

sypałem 50g na 15min hopstand i 50g na zimno.

Efekt wyszedł poniżej oczekiwań,  to był eksperyment. Lepiej sypnąć jakiś amerykański ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z lubelskim się na jakiś czas pożegnałem z uwagi na te truskawki. Ewentualnie chmielę nim pszenicę na goryczkę. Wolę już Sybillę na aromat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DonBeer napisał:

Dla niewymagających zapach może być,  dla beergeeków nieprzyjemny  ;)

sypałem 50g na 15min hopstand i 50g na zimno.

Efekt wyszedł poniżej oczekiwań,  to był eksperyment. Lepiej sypnąć jakiś amerykański ;)

 

Wielkie dzięki Don, mialem zamiar chmielić w ten sam sposób co Ty, szkoda, że efekt raczej kiepski.

Mój entuzjazm związany z tym chmielem topnieje w zastraszającym tempie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jancewicz napisał:

Ja z lubelskim się na jakiś czas pożegnałem z uwagi na te truskawki. Ewentualnie chmielę nim pszenicę na goryczkę. Wolę już Sybillę na aromat. 

W zapasach mam jeszcze dziewiątkę przedstawicieli polskich chmieli, mogę zmienic plan i na zimno dać Sybillę lub Marynkę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roy_Batty napisał:

W zapasach mam jeszcze dziewiątkę przedstawicieli polskich chmieli, mogę zmienic plan i na zimno dać Sybillę lub Marynkę. Dzięki.

Nie wiem dlaczego ale chmielenie na zimno europejskimi odmianami nie zawsze mi wychodzi. 10 minutowe gotowanie i jest miło. ☺️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.