Skocz do zawartości

Browar WENA 31 Belgijskie Pale Ale


Rekomendowane odpowiedzi

BPA Weny - jak w tytule.

Numer to oczywiście 131

12,3°Blg

5,4% alk.

Butelkowane: 06.01.2010r.

 

Nie wiem, czy to jest to piwo:

"Kolejne Belgijskie Pale ALe

Piana średnia, z pozostającą cieńką warstwą.

Nagazowanie prawidłowe.

Kolor złoty.

Smak orzeźwiający, cytrusowy, z chmielowym akcentem na końcu."

 

Otworzyłem również swojego BPA. Wena, to co urzeka w Twoim piwku to moc aromatu. Nie wiem, czy akurat te przyprawy, cytrusy i gruszka w BPA powinna być aż tak wyeksponowana ale jest to godne podkreślenia. Stanowi to o charakterze piwka. Szacunek. W zapachu również przepychające się na pierwszy plan ziołowe, korzenne przyprawy, cynamon, kardamon (nie wiem co jeszcze - nie znam się na przyprawach). Jeśli byłby to inny styl to podejrzewałbym cię o chmielenie na zimno jakimś zielskiem ;-) Niezły melange. Pod tym względem naprawdę mocne (zwłaszcza jak na BPA). W smaku bardzo przyjemne, dość lekkie piwko. Mało kwaskowości, posmak raczej wytrawny, trochę ciasteczek. Zakończony miękką goryczką niczym Challenger. Dobrze wyczuwalna. W 3/4 lub raczej w 5/6 zakresie dla stylu.

Jedzie do Żywca? Chyba przez ten aromat wygra z moim.

Jednak jak na BPA zbyt aromatyczne (jest to moje zdanie piwowara amatora). Moje jest nieco bardziej kwaskowe. Ma za to lepsze gruszki i nie ma tej fontanny aromatów. To pewnie zapisze się Tobie na plus.

Baardzo dobry belg!!! Bez wazeliny (chciałem Ci wytknąć jakąś wpadę ale się nie da; może następnym razem).

Powodzenia w KPD!

 

edit:

Eeee, cofam. Ten mój jednak lepszy :P

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi posłodziłeś. W końcówce wyszło, że będę drugi zaraz za Tobą, ale ok. zgadzam się. Mam jeszcze drugie BPA i nie wiem , które jest lepsze. To 131 było lepsze jak w młodości, tak ok marca. Wydaje mi się, że było więcej posmaków herbatnikowych, teraz one trochę zanikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wena, też mam dwa BPA i właśnie je spożywam w celach kontroli. Pierwsze było dwa tygodnie temu lepsze. Też mam dużo gruszkowych zapachów, nie robiliśmy na tych samych drożdżach?

 

Obydwa mi baaardzo smakują, będzie starcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.