Skocz do zawartości

Brettanomyces problem z fermentacja i refermentacja


leonzn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

założyłem nowy temat bo nie do końca pasuje do podpięcia pod saccharomyces i łatwiej będzie wyszukać na przyszłość.

 

Chciałem ostatnio zabutelkować WLP 648 po półtora miesiąca fermentacji 100% brett a tu 5 blg. Dalem im wiec kolejne 3 tyg fermentacji i zobaczę czy jeszcze cos dojedzą. Założyłem ze bede butelkował przy 2-3blg.  I tu moje pytanie - czy jest możliwe ze bretty staną na 5blg?   Jakiego odfermentowania można sie spodziewać? Czy do refermentacji dodawać jeszcze gęstwy z saccharomyces ? na jaki poziom gazować tak zeby nie bylo granatów ?

 

fermentacja w 20-21C

blg początkowe 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mierzyłeś blg końcowe? Refraktometrem?

Ja mierzyłem refraktometrem i okazało się, że są przekłamania ze względu na zawartość alkoholu w piwie i taki wynik trzeba sprawdzić z kalkulatorem lub tabelką na stronie portalu piwo.org. Wtedy pokaże Ci wynik prawidłowy, tak jakbyś mierzył ballingometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, markus383 napisał:

Czy mierzyłeś blg końcowe? Refraktometrem?

Ja mierzyłem refraktometrem i okazało się, że są przekłamania ze względu na zawartość alkoholu w piwie i taki wynik trzeba sprawdzić z kalkulatorem lub tabelką na stronie portalu piwo.org. Wtedy pokaże Ci wynik prawidłowy, tak jakbyś mierzył ballingometrem.

 

liczylem najpierw reflaktometrem wpisałem w kalkulator i wyszlo 5 bgl. Dla pewności sprawdziłem spławikiem i również wyskoczyło 5 blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym czekał jeszcze. Mój Dziki Ale fermentuje, o ile dobrze pamiętam, od października i dalej czasem coś tam bulknie. Piwo ma ok. 3 blg. Z tego co do tej pory wyczytałem i wysłuchałem to z dzikimi drożdżami trzeba na spokojnie i bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, markus383 napisał:

Ja tam bym czekał jeszcze. Mój Dziki Ale fermentuje, o ile dobrze pamiętam, od października i dalej czasem coś tam bulknie. Piwo ma ok. 3 blg. Z tego co do tej pory wyczytałem i wysłuchałem to z dzikimi drożdżami trzeba na spokojnie i bardzo powoli.

Z tego co zanotowałem z podcastu alchemii wtórna minimum 3 miesiące i tego  sie trzymam. 100% brett ok miesiąca - stad moje pytanie bo niedlugo dobije do 2go, a blg wysokie.

 

Twoj Dziki Ale to 100% brett ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest 100%. Najpierw były drożdże do belgów, później dałem dzikusy. Na dzikich, właśnie od października(nie mam teraz przed sobą notatek), zeszło 2brixy (mierzone refraktometrem), więc nie spieszą się. Fermentuję w domu, więc temperatura waha się od 18 do 23 °C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, markus383 napisał:

Nie jest 100%. Najpierw były drożdże do belgów, później dałem dzikusy. Na dzikich, właśnie od października(nie mam teraz przed sobą notatek), zeszło 2brixy (mierzone refraktometrem), więc nie spieszą się. Fermentuję w domu, więc temperatura waha się od 18 do 23 °C.

 

100% brett i wtórna na brett to dwie zupełnie rożne fermentacje ktore powinny trwać inny okres czasu. Jeśli jestem w błędzie proszę o info. Moje pytanie dotyczy 100% brett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leonzn napisał:

 

100% brett i wtórna na brett to dwie zupełnie rożne fermentacje ktore powinny trwać inny okres czasu. Jeśli jestem w błędzie proszę o info. Moje pytanie dotyczy 100% brett.

Nie jesteś w błędzie.

 

Zrobiłeś porządny starter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Oskaliber napisał:

Zrobiłeś porządny starter?

 

Nie, starter byl beznadziejny (1 starter na brett , zasugerowałem sie info na fiolce) - starter mial 48h , metny, z minimalna piana. Fermentacja ruszyla jednak na tyle szybko ze nie ma plesni i nic sie nie zaległo.

 

Edytowane przez leonzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być kwestia tego. 100% brett kończy się w około miesiąc jak zadasz prawidłową (czyli mniej więcej lagerową) ilość brettów. Jak zadałeś za mało to fermentacja może się ślimaczyć. Ja bym zostawił na kolejny miesiąc i sprawdził wtedy czy coś dojadają. Teraz tempo fermentacji mogło na tyle spaść, że po paru dniach nie zauważysz różnicy we wskazaniach. Jak masz możliwość to możesz im podnieść temperaturę jeszcze trochę. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oskaliber napisał:

Jak masz możliwość to możesz im podnieść temperaturę jeszcze trochę. 

 

Niestety nie mam takiej możliwości ida caly czas w 20-21C. Tak czy inaczej zostawię na kolejny miesiąc.

Prosze jeszcze o info czy do refermentacji dodawać jeszcze gęstwy z saccharomyces i czy zakładane przeze mnie końcowe 2-3 blg jest prawidłowe.

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Oskaliber napisał:

Nie rozumiem co miałoby na celu dodanie gęstwy z Saccharomyces do refermentacji.

 

Wydaje mi sie ze na podcast alchemii padlo stwierdzenie ze mozna dodac sach do refermentacji , zeby brety nie naprodukowaly thp o ile dobrze pamiętam (tetrcostam - mysi mocz).

Chciałem sie dowiedzieć czy również dodajecie sach do refermentacji, czy nie przejmowac sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zlewałem Saisona z Lochistri na cichej po 5 miesiącach w baniaku. Piwo idealnie klarowne nagazowało się w 2 tygodnie idealnie. Więc z tą kondycją brettów bywa różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2019 o 12:47, leonzn napisał:

Chciałem ostatnio zabutelkować WLP 648 po półtora miesiąca fermentacji 100% brett a tu 5 blg.

Czekać, nieraz mi 100% Brett się ślimaczyły, że i po pół roku (i więcej) trzymałem w balonie.

 

Co do kondycji Brettów to lambik po 3 latach w balonie (na dregsach odzyskanych z butelki!) nagazował mi się w 4 tygodnie ;)

Z mojego doświadczenia przy Brettach i alk. poniżej 11-12% refermentacja bez najmniejszego problemu pójdzie i po wielu miesiącach w balonie.

 

 

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.