Skocz do zawartości

FM54 vs US-05 do West Coast


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, sasuke5055 napisał:

Hej, planuję uwarzyć West Coasta i mam do wyboru us-05 albo Fm54, ma ktoś z was doświadczenia z nimi? Ponoć w FMkach lubią latać farfocle w piwie...

@sasuke5055 uważam, że FM54 jest to jeden z lepszych szczepów w ofercie FM. Wg mnie będzie lepszym wyborem do West Coast. Jest bardzo podobny do WLP090, szybka praca, głębokie odfermentowanie, czysty profil o ile utrzymasz fermentujące piwo w okolicach 18-19 stopni. Są to szybkie drożdże i mocno flokulujące. Jeżeli nie upilnujesz temperatury, to zapomnij o czystym profilu. W przypadku lekkich piw, jak już ruszą to 2-3 dni i ekstrakt zjedzony, w przypadku mocniejszych piw lodówka mi się włączała bardzo często, sama fermentacja była również bardzo szybka. Farfocli nie zauważyłem żadnych. Piwa wychodzą klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :D Jeszcze co do temperatury - mam obecnie pomieszczenie gdzie temp waha się w granicach 14.5-15.5, czy styknie i czy nie bedzie im za zimno? Jesli za zimno to podepnę pas grzewczy ze sterownikiem najwyżej, ale pytanie czy poniżej sugerowanego zakresu działają ładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sasuke5055 napisał:

Dzięki za odpowiedzi :D Jeszcze co do temperatury - mam obecnie pomieszczenie gdzie temp waha się w granicach 14.5-15.5, czy styknie i czy nie bedzie im za zimno? Jesli za zimno to podepnę pas grzewczy ze sterownikiem najwyżej, ale pytanie czy poniżej sugerowanego zakresu działają ładnie?

Nigdy nie sprawdzałem poniżej, skoro czysty profil miałem w 18 sropniach, to nie miałem potrzeby kombinować. Za to raz uciekła mi temperatura i nie było to najlepsze piwo. 

Te drożdże biorą się szybko do pracy. I szybko podnoszą temperaturę w fermentorze. Zatem wszystko zależy od ekstraktu. Przy ekstrakcie 12-14 śmiało Ci podniosą temperaturę ze 2-3 stopnie w 24h od momentu ruszenia. Przy większym ekstrakcie zapewne więcej. 

Zawsze możesz zaszczepić około 17 stopni, wtedy powinno Ci utrzymać się przez najważniejszy czas fermentacji około 18-19 stopni w wiadrze. O ile nie robisz zbyt dużego ekstraktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z nimi inna przygodę - pierwsze pokolenie flokulacja większa niz w weizenach - 0 wyklarowania. Drugie wyklarowane idealnie. Poza tym tak jak pisano wyżej - mocne odfermentowanie, czysty profil. Fermentowałem w 15C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.