Jump to content
WiHuRa

Receptury z działu Zapiski Piwowarów Domowych

Receptury z działu Zapiski Piwowarów Domowych  

54 members have voted

1. 1. Czy korzystasz z receptur w dziale Zapiski piwowarskich domowych

• Tak, często z nich korzystam
      7
    • Tak, korzystam jednak dokonuje korekt wedle swoich potrzeb
      12
    • Tak, ale traktuje je jako inspiracje do swoich warek
      27
    • Chętnie przeglądam ale z receptur praktycznie nie korzystam
      7
    • Nawet nie zaglądam do tego działu
      1

Recommended Posts

Cześć,

Dział Zapiski Piwowarów Domowych to bogata baza receptur. Z ciekawości wstawiłem ankietę aby się dowiedzieć czy generalnie korzystacie z informacji w nich zawartych?

Do tej pory raz bralem calkowicie przepis z zapiskow i kilka razy inspirowalem sie przy komponowaniu wlasnych. Dodatkowo zawsze milo jest przesledzic rozwoj innych piwowarow jak i swoj :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Dla mnie największym kłopotem jest tu częsty brak informacji o efektach, dlatego wolę korzystać np z receptur z wiki, gdzie jest - powiedzmy - obiektywna ocena. Niemniej jako inspiracja jak najbardziej.

W zapiskach jest sporo receptur, ale tylko niewielki procent opisuje efekt końcowy i własne wnioski na temat piwa. 

Trochę ispiracja, ale głównie ciekawość, szczególnie w wypadku drożdży czy chmieli dotychczas nieużywanych.

Edited by zasada

Jak dla mnie zapiski sa duza inspiracja, dodatkowo czasem baza pod swoje przepisy czy eksperymenty.

Dodatkowo tak jak wspomnial kolega wyzej czesto jesli chodzi o chmiele.

Czasem brakuje niestety opisow tych piw, ale w sumie zawsze mozna autora bezposrednio dopytac wiec nie ma zle ;)

Na wiki niestety jak dla mnie baza jest dosyc uboga i mysle ze nie byloby zlym pomyslem ja nieco wzbogacic.

Przeglądam receptury poszczególnych piwowarów, jeżeli mam pytanie do danej receptury to porostu je zdaje w poście.

Faktycznie 90% zapisów nie ma oceny produktu finalnego, sam też rzadko taki wpisuje, w tym roku  postanowiłem dodawać swoje spostrzeżenia.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Cześć! Często przeglądam ale wstyd się przyznać - rzadko korzystam. Może wynika to z mojego małego doświadczenia, może też z braku opisu efektów (jak pisali koledzy wcześniej) . Ogólnie uważam dział za bardzo interesujący. 

Pozdro!