Skocz do zawartości

Gęstwa z drożdży Mangrove Jack's.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy ktoś z forumowiczów pozyskiwał gęstwę z suchych drożdży Mangrove Jack's?.
Niby producent nie zaleca, ale jak mus to mus... :) drogie te "suchary", MJ French Saison.

Chciałem w sezonie letnim trochę zaoszczędzić na drożdżach (wiem sknera :) ).
Czy ktoś z sukcesem pozyskiwał gęstwę, a jak tak, to ile razy można gęstwę pozyskiwać?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, wszystkie suchary można normalnie odzyskiwać bez problemu. ile razy to Ci każdy powie inaczej - ja używałem gęstwy z reguły do 3 przebiegów i nie było problemów.

 

ps pamiętaj że nie wolno używać suchych drożdży do seząnów bo będą niedobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche i płynne używam do trzeciego pokolenia. Czasami z jednego pokolenia można gęstwę rozdzielić na 2/3 warki. Warunkiem jest nastaw do 14 stopni Plato. Drożdże po mocniejszych piwach szybko się degradują.

 

Też słyszałem kiepskie opinie o suchych drożdżach do saisona. Suchych nie testowałem, ale płynne wymiatają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze producent woli zebys za kazdym razem kupil "nowy" produkt ;) Ale gestwe po sucharach mozesz smialo zebrac, nigdy nie mialem z takowa problemow. Osobiscie uzywam rowniez jak kolega do 3 razy.

Plynny "Reinzucht" mozesz uzywac smialo nawet dluzej do 8-9 razy spokojnie, pod warunkiem ze wszystko odbywa sie czysto i bez infekcji.

W domu nie posiadasz niestety laboratorium w ktorym mozesz na biezaco sprawdzac kondycje drozdzy, wiec lepiej nie przesadzac z uzywaniem tych samych drozdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jancewicz napisał:

Robią robotę.

 

Pewnie ze tak i to nawet lepsza robote robia niz za pierwszym razem. Mysle ze duzym wyznacznikiem tego ile razy kto uzywa danej gestwy jest tez ilosc piwa ktora jednorazowo wytwarza.

Osoby robiace warki rzedu 100-200 litrow to jednak sa bardziej ostrozne i wola czesciej kupic "swieze" drozdze bo straty surowcow i energi przy takiej ilosci piwa w razie wpadki sa jednak dotkliwe.

 

2 godziny temu, Jancewicz napisał:

Ja suchary (us-05) używam nawet do 10 razy. Nie jest to regułą ale zdarza mi się.

 

Mysle ze sam bym tak robil jesli dane drozdze podchodzily by mi pod cala serie piw. Z reguly czesto eksperymetuje i sila rzeczy zmieniam drozdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.