Skocz do zawartości

Żywiec 2010 - luźne gadki


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Sobotę niestety będę miała dość zajętą' date=' ale mam nadzieję' date=' ze uda mi sie spotkać z wszystkimi.[/quote'']

Sędziujesz?

Nie, nie sędziuję :D

Nie, to należałoby jakoś zorganizować. Ale potrzebny jest ochotnik do pomocy. Czy są jacyś piwowarzy, którzy poświęciliby pół godzinki w sobotę na pomoc Dori? Robota b. przyjemna, lekka. Ja zgłaszam się jako pierwszy (potrzebnych kilku piwowarów).

Przyjeżdżam w piątek ze Staśkiem i z dwoma konsumentami :D

Ale skoro są to luźne gatki to jeszcze jedna sprawa. Najprawdopodobniej (jeszcze to potwierdzę u tych, którzy rezerwowali ;)) zwolni się kilka miejscówek w ośrodku j.n.:

Pensjonat "Nad Sołą"

ul. Tetmajera 75

34-300 Żywiec

Czy jest ktoś w Żywcu bezdomny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy są jacyś piwowarzy, którzy poświęciliby pół godzinki w sobotę na pomoc Dori? Robota b. przyjemna, lekka. Ja zgłaszam się jako pierwszy (potrzebnych kilku piwowarów).

Hmm... nie wiem o co chodzi, ale się zgłaszam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co Wy sie chcecie w namiocie BA spotykać, jak wszystko w tym roku będzie inaczej. Co Wy nie czytacie?

 

Cały ten wielki namiot, w którym rozkładali się kolekcjonerzy, a potem były różne wygibasy na scenie w tym roku jest przeznaczony dla piwowarów. W tym namiocie m.in. będą piwowarzy domowi częstować swoim piwem. Jak tylko nic się nie spieprzy, to tam będę częstował moim pilsem, co go wczoraj warzyłem. Także spotykamy się w wielkim namiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jacyś piwowarzy' date=' którzy poświęciliby pół godzinki w sobotę na pomoc Dori? Robota b. przyjemna, lekka. Ja zgłaszam się jako pierwszy (potrzebnych kilku piwowarów).[/quote']

Hmm... nie wiem o co chodzi, ale się zgłaszam... :D

Dzięki chłopaki za chęć pomocy, ale chyba nie będę jej potrzebować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym namiocie m.in. będą piwowarzy domowi częstować swoim piwem. Jak tylko nic się nie spieprzy, to tam będę częstował moim pilsem, co go wczoraj warzyłem. Także spotykamy się w wielkim namiocie.

Spotykamy się w wielkim namiocie przy stoisku piwowarów domowych. Wielki namiot nie jest tak wielki, żeby się zgubić jednak baza musi być zdefiniowana. Tomasz, a jak robisz tego pilsa, że obiecujesz degustację? Zostało 19 dni. Coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Cicho. Robi go tak jak Bnp i Belzebub wiec czasu wystarczy :):P

14 dni fermentacja, 1 dzień klarowanie, 4 dni sztuczne nagazowanie w kegu.

Tylko ze Kopyr nie sklaruje piwa, pisał kiedyś że brzydzi się dodaniem żelatyny do piwa ...... może jakiś inny środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Cicho. Robi go tak jak Bnp i Belzebub wiec czasu wystarczy :) :)

14 dni fermentacja, 1 dzień klarowanie, 4 dni sztuczne nagazowanie w kegu.

Tylko ze Kopyr nie sklaruje piwa, pisał kiedyś że brzydzi się dodaniem żelatyny do piwa ...... może jakiś inny środek?

A po ciul mam klarować, jak filtracja to kastracja. :):P:)

Mętne jest piękne. Ale tak sztuczne gazowanie jest w planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ciul mam klarować, jak filtracja to kastracja. :P:lol::)

Mętne jest piękne. Ale tak sztuczne gazowanie jest w planie.

Ale i tak zostało Ci niewiele czasu, myślisz, że to wystarczy? Jestem ciekaw efektu, nigdy nie spotkałem się z taką metodą. Ale ja jestem jeszcze początkujący, więc mam nadzieję na degustację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ciul mam klarować, jak filtracja to kastracja. :):P:)

Mętne jest piękne. Ale tak sztuczne gazowanie jest w planie.

Eee, ... serio? Do Kazimierza przywiozłem dwutygodniowego weizena i okrzyknięto go najmłodszym piwem imprezy (aż się chowałem pod rollbarem :) ) Co do weizena to ok. Ale pils. Przywieź! Spróbujemy.

 

edit:

Najwyżej schowasz się pod rollbarem :)

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ciul mam klarować' date=' jak filtracja to kastracja. :):P:)

Mętne jest piękne. Ale tak sztuczne gazowanie jest w planie.[/quote']

Eee, ... serio? Do Kazimierza przywiozłem dwutygodniowego weizena i okrzyknięto go najmłodszym piwem imprezy (aż się chowałem pod rollbarem :) ) Co do weizena to ok. Ale pils. Przywieź! Spróbujemy.

 

edit:

Najwyżej schowasz się pod rollbarem :)

Wyczytałem u Randy'ego Mosher'a, że większość piw domowych, które mamy okazję pić najlepsze chwile ma za sobą. Bo najlepsze piwo jest prosto z tanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ciul mam klarować, jak filtracja to kastracja. :P:lol::)

Mętne jest piękne.

Bo mętne piwo jest ciulate. Tym bardziej po 3 tygodniach będzie waliło drożdżami. Nie dosyć że ciulaty wygląd to jeszcze ciulaty zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ciul mam klarować' date=' jak filtracja to kastracja. :P:lol::)

Mętne jest piękne.[/quote']

Bo mętne piwo jest ciulate. Tym bardziej po 3 tygodniach będzie waliło drożdżami. Nie dosyć że ciulaty wygląd to jeszcze ciulaty zapach.

A Ty myślisz, że w browarze restauracyjnym ile piwo leżakuje? 12 tygodni? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.