Skocz do zawartości

Sprzęt piwowarski z aliexpress - przegląd


PawelW

Rekomendowane odpowiedzi

dobry, świetna cena

ps. bardziej praktyczny jest ze skalą brix / sg, 2 zł więcej.

No i fajnie, w takim razie leci zamowienie. dzięki za odpowiedź default_smile.png

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Edit: dzisiaj przyszła paczka, działa elegancko na wodzie pokazuje 0, na tygodniu warzenie więc porównam że spławikiem, także raczej można zamawiać bez obawień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, smola napisał:

Pod zwykły kran podpinasz?

Dokładnie, na wyjściu do słuchawki prysznicowej mam zainstalowane szybkozłącze z GW. Dalej już wąż ogrodowy z damskimi złączkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero skupuję sprzęt do karbonizacji i w trakcie poszukiwań trafiłem na to.
 

https://a.aliexpress.com/_v6uqul

 

Pompka ma wtłaczać w dwa wejścia kega CO2 co ma znacznie przyspieszyć proces nagazowania nie wpływając na smak piwa. Jest to możliwe, ma to sens?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartpianista napisał:

Dopiero skupuję sprzęt do karbonizacji i w trakcie poszukiwań trafiłem na to.
 

https://a.aliexpress.com/_v6uqul

 

Pompka ma wtłaczać w dwa wejścia kega CO2 co ma znacznie przyspieszyć proces nagazowania nie wpływając na smak piwa. Jest to możliwe, ma to sens?

 

 

Mylisz się! To jest do gazowania w przeplywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, anteks napisał:

Mylisz się! To jest do gazowania w przeplywie

Faktycznie, jakoś zignorowałem ten trójnik... Dzięki za objaśnienie. Ciekawe jak z pienieniem przy takim nagazowaniu. No i trzeba mieć niezłą wprawę, żeby wyłączyć pompkę w odpowiednim momencie. Szukam jakiś alternatyw dla beergun'a Blichmann'a, ale chyba w to boję się zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełnianie butelek Boel iTap tylko strasznie to drogie  https://boel.company/product/itap-for-pet-crown/. Filmiki są  że to działa. A na ali  jest taniej tylko nie wiadomo czy działa dobrze z szklanymi butelkami i  trzeba dokupić to  Filmików nie znalazłem z szklanymi butelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szklanych znalazłem to. https://pl.aliexpress.com/item/4000171922194.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.440e7104RbiA9J&algo_pvid=0ae0d446-765d-4185-b84f-e300eb42d48f&algo_expid=0ae0d446-765d-4185-b84f-e300eb42d48f-11&btsid=2100bdca16167721939218873e3705&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Może jest na forum ktoś to korzysta z tego sprzętu? Zależy mi bardzo na możliwości butelkowania piwa z kegów w możliwie szybkim tempie. Nalewarka przeciwciśnieniowa jest spoko, ale nalanie butelki zajmuje dużo czasu. Beergun jest trochę szybszy, nie wiem jak ten sprzęt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bartpianista napisał:

Do szklanych znalazłem to. https://pl.aliexpress.com/item/4000171922194.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.440e7104RbiA9J&algo_pvid=0ae0d446-765d-4185-b84f-e300eb42d48f&algo_expid=0ae0d446-765d-4185-b84f-e300eb42d48f-11&btsid=2100bdca16167721939218873e3705&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Może jest na forum ktoś to korzysta z tego sprzętu? Zależy mi bardzo na możliwości butelkowania piwa z kegów w możliwie szybkim tempie. Nalewarka przeciwciśnieniowa jest spoko, ale nalanie butelki zajmuje dużo czasu. Beergun jest trochę szybszy, nie wiem jak ten sprzęt? 

To jest do butelek PET. jest nawet w opisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nagazowane grodziskie na 3.3 vol moze nalewa sie ok 1 min,  ale mniej wysycone piwa myślę ze 20-30 sek max + założenie kapsla

wlasnie sprawdzilem swoj film na którym butelkowalem jakies ipa (tez mocno wysycona bo mailem problemy z force carb) - i wyszlo 40 s z przedmuchaniem + wypienieniem

wydaje mi sie ze mamy na mysli po prostu inne nalewarki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.themaltmiller.co.uk/product/counter-pressure-bottle-filler/

Tu masz jakiś wynalazek w stylu nalewarki przeciwciśnieniowej, która można zamontować bezpośrednio na kran lub podpiąć wężykiem do kranu.

Jest trochę filmów jak tego używać. Tyle, że współpracuje z wybranymi typami kranów (też dostępnymi w EU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Slawmir napisał:

Jaka by to nie była nalewarka jeśli będzie ciśnieniowa to czas nalewania powinien być zawsze podobny.

Beergun Blichmanna właśnie wyróżnia dośc duża szybkość, jednak jest wiele zdań o mocnym pienieniu przy rozlewie mimo zachowania wszystkich wymagań (niska temperatura, osobne podpięcie co2 itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Post prosiebny.

Nie korzystałem nigdy z Ali, nie mam konta etc.

Szukam jednego sprzedawcy mającego w ofercie sensowne: pHmetr i refraktometr.

Ktoś ma w zakładkach albo historii transakcji takiego sprzedawcę i poratuje początkującego linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zasada napisał:

Post prosiebny.

Nie korzystałem nigdy z Ali, nie mam konta etc.

Szukam jednego sprzedawcy mającego w ofercie sensowne: pHmetr i refraktometr.

Ktoś ma w zakładkach albo historii transakcji takiego sprzedawcę i poratuje początkującego linkiem?

Jeśli chodzi o aliexpress to szukając u jednego sprzedawcy i tak nie zaoszczędzisz na przesyłce. Szukaj raczej ofert z opcją "łączona dostawa" wówczas nawet jak zamówisz u różnych sprzedawców to ali połączy w jedną paczkę, a koszty wysyłki to i tak w zależności od konkretnych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zasada napisał:

Post prosiebny.

Nie korzystałem nigdy z Ali, nie mam konta etc.

Szukam jednego sprzedawcy mającego w ofercie sensowne: pHmetr i refraktometr.

Ktoś ma w zakładkach albo historii transakcji takiego sprzedawcę i poratuje początkującego linkiem?

https://pl.aliexpress.com/store/710503?spm=a2g0o.detail.1000007.1.758f1d9ea52RBS

Kupowałem u nich i nie było problemu, ale nie pamiętam jak szybko przyszło.

 

Generalnie szukam z darmową przesyłką, wtedy możesz zamawiać każdy przedmiot u innego sprzedawcy. Zazwyczaj cena sumaryczna jest podobna do tej z płatną. Teraz u nioektórych pojawiają się też opcje dostawy np z Polski, Czech czy Litwy, gdzie czas jest o wiele krótszy, to już do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.