Skocz do zawartości

Sprzęt piwowarski z aliexpress - przegląd


PawelW

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, cen16 napisał:

Pytanie do tych, co zamawiali ostatnio coś z aliexpress.

Czy nadal nie ma żadnych problemów ani opłat związanych z urzędem celnym i podatkami przy zakupie do 20$?

Po prostu listonosz przynosi paczkę do domu?

 

zamawiałem w ostatnim półroczu kilka paczek i bylo tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki :drinks:

Chyba sobie zamówię taki kabel grzewczy

Kupiłem na Allegro taki  ale nie wiem jak go sensownie przymocować do fermentora.

Macie jakieś sensowne szybkie i wygodne patenty na to? (oczywiście biorąc pod uwagę że co jakieś 2 tygodnie zmieniam wiadra)

Ten z aliexpress też już jeden mam i jest idealny na wiadro i połączenie go sprężynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cen16 napisał:

OK. Dzięki :drinks:

Chyba sobie zamówię taki kabel grzewczy

Kupiłem na Allegro taki  ale nie wiem jak go sensownie przymocować do fermentora.

Macie jakieś sensowne szybkie i wygodne patenty na to? (oczywiście biorąc pod uwagę że co jakieś 2 tygodnie zmieniam wiadra)

Ten z aliexpress też już jeden mam i jest idealny na wiadro i połączenie go sprężynką.

mam taki kabel- porażka

Myśle o matach grzewczych. Coś w ten deseń

https://pl.aliexpress.com/item/32975714999.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.73d2360f6JLfdD&algo_pvid=f52f31f7-3165-4185-b289-7710ae08ecd4&algo_expid=f52f31f7-3165-4185-b289-7710ae08ecd4-9&btsid=32c1fbfc-ceec-4b99-8dfe-fd1cbed59b2b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, cen16 napisał:

Wrócę jeszcze do tematu ogrzewania fermentora.

Czy ktoś ogrzewa fermentor od spodu kablem do terrariów albo matą grzewczą?

Czy ogrzewanie fermentora od spodu można zaszkodzić drożdżom?

Nigdy nie próbowałem, głośno się zastanawiając, raczej nie jest to najlepszy pomysł. W pierwszej fazie laga drożdże są na dole. Dostaną wyższa temperaturę i ochoty na życie. Zaczną szybko pracować. Polecą, do góry gdzie będzie chłodniej. Mogą dostać stresu. W trakcie burzliwej gdzie wszystko się kotłuje pewnie nie ma to większego znaczenia, energia będzie szybko rozprowadzona. Po okresie burzliwej fermentacji zaczną opadać na dół. Znów będą miały większą temperaturę, mało żarcia, znowu mogą się stresować. W skrajnych przypadkach się ugotują. Te maty i kable grzeją punktowo do 40-50 stopni (mówię o własnych). Gruba warstwa drożdży będzie działała jak izolacja. Dużo grzania pójdzie w ułożone drożdże.

 

Zawsze też możesz sprawdzić i zobaczyć co wyjdzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Czy ktoś ogrzewa fermentor od spodu kablem do terrariów albo matą grzewczą?
Czy ogrzewanie fermentora od spodu można zaszkodzić drożdżom?

Jak najbardziej używa. Mam kabel w lodówce. Na nim leży półka druciana a na niej stoi fermentator. Przez brak bezpośredniego kontaktu kabel bardziej grzeje powietrze dookoła. Wcześniej miałem kabel w pudle styropianowym. Pomiary z iSpindla pokazują, że nie ma żadnych wyskoków temp brzeczki jak kabel grzeje.



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak.

Pudło fermentacyjne zrobione tak jak na zdjęciu w poprzednich moich postach.

Kabel grzewczy (ten biały) ułożony idealnie pod dno fermentora, a na nim bezpośrednio fermentor.

Temperatura brzeczki podczas zadawania drożdży 20 C

Temperatura ustawiona na sterowniku 17 C

Temperatura otoczenia w pudle styropianowym 16 C

Po około 20 godzinach fermentacja ruszyła i temperatura utrzymywała się w okolicach 18-19 C bez podgrzewania.

Po 8 dniach fermentacji temperatura spadła do 17 C

Większość drożdży już leżała na dnie.

Postanowiłem podnieść temperaturę do 18,5 C ale żeby nie było za szybko, na sterowniku dodawałem 0.5 C co 12 godzin.

Wszystko było ok, dopóki nie ustawiłem 18.5 C

Wtedy cały osad ze spodu się oderwał i porobiły się straszne kluchy wielkość około 2-3 cm

Cały czas utrzymuje temperaturę 18.5 C ale teraz cały osad znowu ułożył się na dnie jak normalne zdrowe drożdże.

Pytanie czy ta gęstwa będzie się nadawać do ponownego użycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.