Skocz do zawartości

Sprzęt piwowarski z aliexpress - przegląd


PawelW

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2019 o 18:50, anteks napisał:

W teorii wygląda super, nie zajmuje całego obwodu fermentora więc z drugiej strony będzie można dokleić sondę od termostatu, no i delikatnie będzie grzać więc nic nie uszkodzi (chyba). Zamawiam, dam znać za jakiś czas czy działa (pewnie z miesiąc).

 

EDIT1: Sprzęt dotarł dzisiaj czyli 16dni przesyłki - nieźle. "Płaszczyk" Delikatnie grzeje na swojej powierzchni, na razie testowane na sobie ;). Na fermentor podłączę w sobotę to zobaczę jak się będzie utrzymywać temperaturka.

 

EDIT2: Podłączyłem pod fermentor, niestety cholerstwo jest wyższe niż walec fermentora (z podziałką do 25l) o jakieś kilka cm., miejsce montaży kabla też odstaje od płaszcza więc nie da się tego sensownie przyczepić. Na razie mam fermentor na lekkim podwyższeniu (ok 8cm) więc mogłem dość dobrze doczepić matę ale zmieniam lodówkę i tam już będzie musiało iść w kołnierz do góry i nie będzie dobrze przylegać. Nie wymierzyłem dokładnie baniaka i niestety będzie mały problem. Sama mata lekko grzeje i jak na razie dość dobrze regulowała temperaturę, zmniejszyłem histerezę na 0,3st. i ładnie to póki co wygląda.

Edytowane przez Les_Grossman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anteks napisał:

Wiem że idzie ciepło :) używał ktoś coś takiego?

Mam podobną matę z https://allegro.pl/oferta/mata-grzejna-grzewcza-z-regulacja-14w-28x28-cm-7124699948

Jestem bardzo zadowolony, mimo mocy 14 W.  Dogrzewam górniaki jak w chałupie za zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 23:09, Robert87 napisał:

Ja zamówiłem czujnik pt100 z gwintem 1/2" za 22zl. :D w Polsce ceny od 130zl w gore

 

Dotarł do Ciebie? Ja też zamówiłem już dawno i niestety ale mój termometr termoprodukt DT-34 zawyża na tej sondzie temperaturę o około 20stopni... A dobrany był wg tabelek i rozmów z Chińczykiem. A też się podjarałem jak zamowiłem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechał refraktometr, ale wskazuje o 5 jednostek więcej niż balingomierz. Dokonywałem pomiaru piwa po 2 tygodniach fermentacji. Na wodzie jest zero na tym i na tamtym. Na piwie ogromna różnica. Piszą wszędzie, że przy niskim blg pomiary na refraktometrze i balingomierzu są tożsame.. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 00:20, x1d napisał:

Ja się skusiłem na hopspider za dwie i pół dychy, niestety pożałowali na opakowaniu...

 

A ja własnie kupiłem na allegro od Piwowarz'a i był elegancko zapakowany w twardy karton i z 1,5 m folii bąbelkowej :D  Dwa razy większy, ale za 105 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 07:35, Kaniutek napisał:

Musisz skorygować wskazanie, ponieważ aktualnie refraktometr pokazuje ci poziom cukru i alkoholu. Znajdź kalkulator wskazań refraktometru i wpisz w niego odpowiednie wartosci.

Dziękuję, wszystko działa, miodzio. :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DevilNoOne napisał:

 

A ja własnie kupiłem na allegro od Piwowarz'a i był elegancko zapakowany w twardy karton i z 1,5 m folii bąbelkowej :D  Dwa razy większy, ale za 105 zł :)

Te większe są po 60-70, więc już nie tak wielka różnica. A mi mają oddać 7 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem coś takiego:

found a very interesting goods in Gearbest:Honey Refractometer, Honey Meter, Honey Meter, Baume Meter - Multicolor https://gearbest.app.link/jyBIW9wZ0V

I cena jest bardzo atrakcyjna, tylko czy to jest taki właśnie reflektometr jak ten wspomniany powyżej? Jakoś taniutki, ale majfriendy potrafią to samo sprzedawać po bardzo różnych cenach.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co w takim razie powiecie na rurkę do przelewania, nawet coś a la filtr jest zamontowane:

https://pl.aliexpress.com/item/32938750159.html

 

tylko mam wątpliwość - ja to tałatajstwo zdezynfekować przed użyciem? Bo niekoniecznie musi dobrze znieść gotowanie - może się np. rozgotować na zupę. Wlać 1l OXI i przepompować do innego naczynia? Macie jakieś inne pomysły?

Edytowane przez Muchor
poprawka pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam - że to lipa i po pierwszym użyciu wyląduje w koszu. Skoro tak piszesz, to skreślam.

 

A teraz coś z innej beczki - kegi. Cena zazwyczaj jest do przyjęcia, ale koszta transportu są znaczne. Ale czasami są okazje z bezpłatnym transportem:

    https://pl.aliexpress.com/item/32989518841.html

ja jeszcze nie jestem na etapie kegowania swojego piwa, ale może kiedyś.

 

Edytowane przez Muchor
editing problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Muchor napisał:

No właśnie tego się obawiam - że to lipa i po pierwszym użyciu wyląduje w koszu. Skoro tak piszesz, to skreślam.

 

A teraz coś z innej beczki - kegi. Cena zazwyczaj jest do przyjęcia, ale koszta transportu są znaczne. Ale czasami są okazje z bezpłatnym transportem:

    https://pl.aliexpress.com/item/32989518841.html

ja jeszcze nie jestem na etapie kegowania swojego piwa, ale może kiedyś.

 

https://pl.aliexpress.com/item/6-10-19L-ze-stali-nierdzewnej-blokada-pi-ka-keg-na-piwo-malkontent-dla-rzemios-a/32991139033.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.5ab3470eukeBbj&pvid=cd4daff9-250b-4580-8086-986fc62f61f0&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem dziś stalową rurkę do rozlewu z zaworkiem. ~40zł w tym wysyłka. W komplecie wyciorek do mycia myślę, że jeśli chodzi o higienę to skok w kosmos w porównaniu z tradycyjną rurką z tworzywa.

Jak się sprawdza… jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego przekonam się dziś wieczorem. :)

 

Ja zamówiłem tutaj: LINK

 

Przesyłka dotarła w czasie poniżej 2 tygodni od zamówienia…

 

 

2019-05-24 10.48.26.jpg

2019-05-24 10.48.03.jpg

Edytowane przez wariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konstoi - link jest w treści posta, zwyczajnie przeoczyłeś.

Bardzo dziękuję - szukałem czegoś takiego, a moja plastikowa rurka upadła mi na podłogę i jeden ząbek się wyłamał, troszkę mi zaczęła kapać, więc i tak musiałbym coś kupić.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wariat napisał:

Jak się sprawdza… jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego przekonam się dziś wieczorem.

No, jestem ciekaw. Generalnie konstrukcja zaworu mi sie nie podoba, bo wymusza silniejszy strumień, a więc i dłuższe, i silniejsze napowietrzanie rozlewanego piwa, w stosunku do plastikowych zaworków dostepnych na rynku. Które wszak pod tym względem tez sa niepozbawione wad.

Oglądałem tę "różdżkę" kilka miesiecy temu i od tamtego czasu myslę nad jej zakupem. Ale ciągle się nie zdecydowałem, własnie przez tę cienką szczelinę na końcu zaworka. Można ją oczywiscie samemu zmodyfikować, ale zawsze trzeba być z tym ostrożnym, wszak to juz jest 40 a nie 10 PLN.

Ciekawe jak się zachowają aromatyczne IPY po rozlewie takim zaworkiem. Czy ich utlenienie nastąpi tak samo szybko jak po użyciu tej plastikowej? Będe wdzięczny za informację za 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.