Skocz do zawartości

Brewkit a regulacja mocy%


Pablov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie regulacji stężenia alkoholu w gotowym piwie. 

Mianowicie chciałem zrobić porter z gozdavy i jest napisane że maksymalna moc w zależności od dodanego cukru to 5.2% zamiast cukru dodam ekstrakt i tu pojawia się moje pytanie: czy jedynym (dobrym?) wyjściem jest zmniejszenie ilości wody aby zwiększyć moc do około 6-7% i czy to ma sens? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Tak, jeśli zwiększasz ekstrakt brzeczki ekstraktem słodowym to ma sens. Zazwyczaj zwiększy Ci się też % alkoholu. 

Jeśli dodasz tyle ekstraktu ile jest w przepisie to musisz dodać mniej wody, aby zrobić mocniejsze piwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie kupuj tego brewkitu. Porter marki Gozdawa jest złym brewkitem. Po drugie, możesz zmniejszyć ilość wody albo zwiększyć ilość ekstraktów zachowując pierwotną objętość wody. Dodaj jeden ekstrakt 1,7kg jasny (nie z Gozdawy) oraz 1kg cukru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio piłem rewelacyjnego portera z ekstraktów oraz dodatkiem słodu barwiącego. Najlepiej porzuć brewkity i przejdź na własną produkcję z ekstraktów. Jest bardzo dużo gotowych receptur na piwa robione tą metodą

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pablov said:

Tak sobie mówię że 3 brekwity na koncie i wtedy ruszę na podbój przecieru ? no i dokupię niezbędny sprzęt do sporządzania własnego trunku

Pamiętaj też,  że drożdże z paczki mogą nie uciagnac mocnego piwa. Albo musiałbyś dać 2 paczki,  albo gęstwe z lżejszych warek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mówię że 3 brekwity na koncie i wtedy ruszę na podbój przecieru no i dokupię niezbędny sprzęt do sporządzania własnego trunku
Yghm. ZACIERU. xD Chyba że się przenosisz do Pudliszek.

Osobiście zacząłem od zacierania i nie żałuje. Jesli już jakieś polsrodki to raczej ekstrakty i samodzielne chmielenie bym polecał, bo samym brewkitem za wiele się raczej nie nauczysz.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zryło, tak tak zacieru no nic skoro wszyscy mi tak radzicie to muszę tylko dokupić garnek zrobić filtr i chyba tyle na początek wystarczy? Później jeszcze chłodnica.

 

 

 

Ps. Dzięki za zwrócenie uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.